Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ulepszona
Po kilkunastu miesiącach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa poznaliśmy oczekiwania użytkowników-internautów. Aplikacja stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, udostępniona do obsługi przez policję, zwiększyła swoją funkcjonalność.
KWP w Bydgoszczy -
Nakielscy policjanci pomogli rowerzystom, którzy zgubili się w lesie
„Dzień dobry zgubiłem się w lesie” - zgłoszenie o takiej treści odebrała wczoraj policjantka pełniąca służbę na stanowisku kierowania nakielskiej komendy. Szybkie działanie mundurowych sprawiło, że już po niespełna 40 minutach zaginieni rowerzyści zostali odnalezieni.
KPP Nakło nad Notecią -
Żnińscy policjanci uczestniczyli w IX Edycji Biegów im. Gustawa Mądroszyka w Gąsawie
9 policjantów, w tym 3 mundurowych ze żnińskiej komendy uczestniczyło w IX Edycji Biegów im. Gustawa Mądroszyka w Gąsawie. Na dystansie 10 km odbył się III Bieg Policjanta. Zawody honorowym patronatem objął Komendant Powiatowy Policji w Żninie.
KPP Żnin -
Policjanci z Nakła odnaleźli 6-latka, który oddalił się z przychodni zdrowia
Po niespełna godzinie poszukiwań policjanci z Nakła znaleźli niespełna 6-latka, który oddalił się z kcyńskiego ośrodka zdrowia. Chłopiec bezpiecznie wrócił pod opiekę matki, która, jak się okazało, tylko na chwilę straciła go z oczu.
KPP Nakło nad Notecią -
Prosto z interwencji trafił za kraty
Prosto za kraty trafił 49-latek poszukiwany przez sąd. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym ze sklepów spożywczych na Bydgoskim Przedmieściu. Teraz trafi do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższe miesiące odsiadując wyrok za kradzież.
KMP Toruń -
Strzelił z wiatrówki do policjanta
W kierunku interweniujących policjantów padły groźby, wyzwiska i… strzał z wiatrówki. Całe szczęście funkcjonariusze nie odnieśli żadnych obrażeń. 43-letni sprawca trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Włocławek -
Ugodził sąsiada nożem… najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie
Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec 21-grudziądzanina tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyzna jest podejrzany o ugodzenie nożem swojego sąsiada.
KMP Grudziądz -
Kujawsko-pomorscy policjanci kontrolują autokary
Kujawsko-pomorscy policjanci w ramach ogólnopolskich działań pn. „Bezpieczne wakacje” przez cały okres wakacyjny kontrolują autokary, którymi przewożone są dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Tylko w lipcu funkcjonariusze skontrolowali 145 autokarów.
KWP w Bydgoszczy -
Tragiczny finał "przeczesywania" Drwęcy
Po trzech dniach poszukiwań wczoraj w Drwęcy (na wysokości Nowej Wsi) odnaleziono ciało mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że to 55-latek, którego zaginięcie zgłosił w niedzielę jego znajomy. Z relacji wynikało, że mężczyźni najpierw pili alkohol, a później poszli się wykąpać. Niestety, jeden z nich nie wyszedł już z wody.
KMP Toruń -
Zlikwidowana plantacja konopi
Świeccy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 104 krzewy konopi i ponad 48 g suszu roślinnego. Zatrzymani w tej sprawie dwaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Grozi im do 8 lat więzienia.
KPP Świecie -
Łańcuch dobrych serc
Każdy dzień policyjnej służby jest inny i niesie ze sobą różne wydarzenia. Do takiego doszło w powiecie inowrocławskim, gdzie zderzyły się dwa samochody. Podczas wypadku zaginął pies podróżujący wraz z właścicielami jednym z aut. Odnalazła go mieszkanka Wierzchosławic, która zamieściła w internecie ogłoszenie. Jednocześnie zaginięciem zwierzęcia zajął się policjant i tak dzięki przekazywanej między sobą informacji psiak wrócił do domu.
KPP Inowrocław -
Policjant z Solca Kujawskiego nadal potrzebuje pomocy
Sierż.szt. Wojciech Wesołowski, dzielnicowy z Solca Kujawskiego, trafił w ciężkim stanie do szpitala. Do jego leczenia potrzebna jest krew lub osocze. Każdy może pomóc zgłaszając się m.in. do RCKiK w Bydgoszczy.
KMP Bydgoszcz -
Dziecko pozostawione w zamkniętym aucie przed marketem
Włocławscy policjanci wyjaśniają dlaczego w upalny dzień opiekunowie pozostawili dziecko w zamkniętym aucie. 9-letnim chłopcem, który sam przebywał w pojeździe, zainteresował się przechodzień. Mężczyzna wybił szybę samochodową i powiadomił o zdarzeniu służby.
KMP Włocławek -
Szajka paliwowych oszustów rozpracowana
Kryminalni z Inowrocławia zakończyli aktem oskarżenia sprawę dotyczącą fikcyjnego tankowania paliwa. Dziewięciu podejrzanych usłyszało łącznie 163 zarzuty. Grozi im kara więzienia do 8 lat.
KPP Inowrocław -
Bezpieczne podróżowanie w czasie upałów
Od kilku dni w całym kraju temperatury powietrza osiągają wartość ponad 30°C. Taka sytuacja doskonale sprzyja letniemu wypoczynkowi, jednak nie zawsze daje możliwość komfortowego podróżowania. Zbyt wysoka temperatura wpływa również na samopoczucie i psychomotorykę, zarówno kierowców pojazdów, jak i pieszych. Dlatego, będąc użytkownikiem drogi warto pamiętać o bezpieczeństwo własnym oraz innych.
KWP w Bydgoszczy -
Bydgoszczanin ukrywał zaginioną i posiadał narkotyki
Policjanci z Białych Błot odnaleźli zaginioną 16-latkę. Nieletnia ukrywała się u chłopaka w jednym z mieszkań w centrum miasta. 19-latek został zatrzymany. W mieszkaniu posiadał narkotyki. Za to przestępstwo grozi do trzech lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę
Kryminalni toruńskiej komendy w jednym z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu znaleźli blisko 800 g amfetaminy i ponad 90 g marihuany. Za kraty trafił 27-letni torunianin. Teraz za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 10 lat więzienia.
KMP Toruń -
Kolejny pijany kierowca ujęty przez obywatela
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 57-letni mieszkaniec Sadek, pow. nakielski, którego ujął obywatel, kiedy ten zamierzał wsiąść za kierownicę auta. Nietrzeźwy został przekazany policjantom i niebawem usłyszy zarzuty. To kolejne już, w ciągu ostatnich dni, obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy na terenie powiatu nakielskiego.
KPP Nakło nad Notecią -
Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu
Grudziądzcy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. W wyniku podjętych czynności przez grudziądzkich kryminalnych, skradziony samochód udało się odzyskać i trafił już do prawowitego właściciela.
KMP Grudziądz -
"Nie pisz Pan mandatu, a ja jadę dalej"... nie pojechał
Policjanci z chełmińskiej "drogówki" zatrzymali kierującego mazdą, bo ten przekroczył prędkość o 44 km/h na drodze, gdzie można było jechać dziewięćdziesiąt. Mężczyzna, chcąc uniknąć mandatu, zaproponował łapówkę. Teraz, za przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.
KPP Chełmno -
Wpadł złodziej jednośladów
Kryminalni z Inowrocławia zatrzymali 18-latka, który odpowie za kradzieże rowerów i skutera. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. Odzyskane dwa z trzech jednośladów wkrótce trafią do prawowitych właścicieli.
KPP Inowrocław -
Działajmy na rzecz bezpieczeństwa uczestników imprez masowych
Policjanci i przedstawiciele klubów sportowych oraz instytucji odpowiedzialnych za organizację różnego typu imprez spotkali się, by podyskutować. Wskazówki i wymiana doświadczeń jest kwestią kluczową, aby każdy, kto bierze w nich udział czuł się bezpiecznie.
KPP Inowrocław -
Wspólne działania na wodach powiatu tucholskiego
W trwającym sezonie wakacyjnym tucholska policja wspólnie ze strażą pożarna i WOPR-em czuwają nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą. Liczne kontrole kąpielisk, sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających ze sprzętu wodnego, jak i samych wypożyczalni, ma pomóc w wyeliminowaniu poważnych zagrożeń. Jak się okazało nie wszyscy potrafią tego przestrzegać obowiązujących przepisów.
KPP Tuchola -
WYPOCZYWAJ BEZPIECZNIE NAD WODĄ!
Przed nami kolejne upalne dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od początku wakacji, czyli od 24 czerwca br. w kujawsko-pomorskiem utonęło 7 osób. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.
KGP -
Policjanci z Torunia eskortowali samochód z rodzącą kobietą
Policjanci z toruńskiej "drogówki", jadąc radiowozem, zostali poproszeni przez jednego z kierowców o pomoc. Okazało się, że żona mężczyzny zaczęła rodzić w drodze do szpitala. Mundurowi na sygnałach zapewnili pilotaż do placówki zdrowia. Dzięki temu kobieta szybko i bezpiecznie trafiła pod opiekę lekarzy.
KMP Toruń -
Oczyszczali spirytus w ciężarówce
Policjanci CBŚP z Torunia wspólnie z funkcjonariuszami Izby Administracji Skarbowej z Torunia zlikwidowali linię odkażania spirytusu niewiadomego pochodzenia. Przejęli urządzenia oraz prawie 2 tys. litrów alkoholu etylowego o stężeniu 90%. Straty Skarbu Państwa sięgają kwoty 120 tys. złotych.
CBŚP -
Wspólne działania włocławskiej policji i straży rybackiej
Włocławscy policjanci wraz z Państwową i Społeczną Strażą Rybacką przeprowadzili działania na jeziorach powiatu włocławskiego. Ich celem była kontrola przestrzegania przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. Niestety nie obyło się bez mandatów.
KMP Włocławek -
Podsumowanie KMZB w powiecie żnińskim za I półrocze tego roku
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie żnińskim funkcjonuje od września 2016 roku. Dziś podsumowujemy jej działanie w pierwszym półroczu 2017 roku.
KPP Żnin -
Dzieci i młodzież z gminy Inowrocław została "wkręcona w bezpieczeństwo”
Gmina Inowrocław, służby i współdziałające z nimi instytucje zorganizowały czwartą edycję przedsięwzięcia o charakterze profilaktyki społecznej pn. „Gry strategiczne z POLICJĄ 2017”. Inicjatywa wpisała się doskonale w kampanię MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”, którą honorowym patronatem objął Minister Pan Mariusz Błaszczak.
KPP Inowrocław -
Palili marihuanę czekając na przejazd przez bramki autostradowe
Kara pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym na autostradzie w Otłoczynie, pow. aleksandrowski. Starszy z zatrzymanych kierował pod wpływem środków odurzających, a młodszy miał przy sobie susz roślinny. Mężczyźni palili marihuanę w samochodzie i zostali zauważeni przez przypadkowego kierowcę na bramkach autostradowych.
KPP Aleksandrów -
Żnińscy mundurowi przyłączyli się do akcji charytatywnej
Policjanci ze żnińskiej komendy włączyli się do akcji charytatywnej dla Karola Litwina – chłopca z mózgowym porażeniem dziecięcym. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup nowego wózka. Pokaz sprzętu policyjnego, radiowozu, motocykli cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie zabrakło pogadanek o bezpieczeństwie podczas wakacji.
KPP Żnin -
Udaremnił dalszą podróż kompletnie pijanej kierującej
Jeden z kierowców poruszających się autostradą zauważył volkswagena golfa jadącego "wężykiem". Pojechał za nim do najbliższego parkingu i w dogodnym momencie zabrał kierującej autem kluczyki. Okazało się, że 27-latka miała w organizmie ponad trzy promile alkoholu, a na domiar złego zabrała w podróż swojego piętnastomiesięcznego syna. Teraz za kierowanie pojazdem po pijanemu i narażenie syna na niebezpieczeństwo grożą jej 3 lata więzienia.
KMP Toruń -
Pijana w nocy spacerowała z rocznym dzieckiem
Bydgoszczanka odpowie za bezpośrednie narażenie swojego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobieta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, idąc środkiem ulicy, pchała wózek z rocznym dzieckiem. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
„Iskra” i „Japonka” najlepiej wyszkolone w województwie
W Bydgoszczy odbyły się Eliminacje Wojewódzkie do XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji. W zawodach wzięli udział przewodnicy wraz z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, a także zapachów narkotyków z Komend Miejskich i Powiatowych Policji województwa kujawsko-pomorskiego.
KWP w Bydgoszczy -
Włamywacz "recydywista" zatrzymany
Policjanci z Fordonu zatrzymali 50-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Mężczyzna jednej nocy włamał się do trzech sklepów. Wpadł, gdy chciał sprzedać łup pokrzywdzonemu. Był pijany. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.
KMP Bydgoszcz -
Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”
Od piątku do niedzieli na drogach województwa kujawsko-pomorskiego policjanci brali udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Prędkość", ukierunkowanych na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości.
KWP w Bydgoszczy -
29-latek wpadł z narkotykami i tytoniem
Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 29-latka, który w mieszkaniu miał ponad 300 g marihuany i amfetaminy oraz krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i już usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Z tej racji, że jest recydywistą grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
KMP Toruń -
Pijany uciekał autostradą
Policjanci toruńskiej "drogówki" ścigali kierowcę, który na autostradzie nie zatrzymał się do kontroli. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji mundurowych 39-latek trafił do celi. Badanie wykazało u niego w organizmie dwa promile alkoholu. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia.
KMP Toruń -
Bezpieczeństwo nad wodą w Rodzinnym Porcie Jachtowym "Tazbirowo"
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wraz ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Bydgoszczy odwiedzili osoby wypoczywające w Rodzinnym Porcie Jachtowym „Tazbirowo” koło Romanowa. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i doskonale się wpisało w kampanię MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo".
KMP Bydgoszcz -
Dzięki szybkiej reakcji osób postronnych włamywacz został zatrzymany na gorącym uczynku
Grudziądzcy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o włamanie do domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości pod Grudziądzem. Mężczyzna został ujęty i przekazany funkcjonariuszom przez osoby postronne, które nakryły sprawcę, gdy zamierzał wynieść łupy z splądrowanego domu. 44-latek już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.
KMP Grudziądz -
Pijany nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, bo… nie miał prawa jazdy
Nie zareagował na polecenie do zatrzymania i zaczął uciekać. Na nic mu się to zdało, bo wjechał w ślepą uliczkę i już nie miał innego wyjścia, jak oddać się ręce mundurowych. 48-letni mieszkaniec powiatu był pijany, a na "koncie" miał trzy zakazy prowadzenia pojazdów, pomimo, że nigdy nie miał prawa jazdy! O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.
KMP Grudziądz -
Mundurowi wspólnie dbają o bezpieczeństwo na wodzie
Policjanci z komisariatu w Nowem, pow. świecki, razem z Ochotniczą Strażą Pożarną zainaugurowali wspólne patrole wodne na Jeziorach Rododzierz i Czarownic. Działania mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w pobliżu akwenów.
KPP Świecie -
Policjant interweniował podczas urlopu
Policjant ruchu drogowego przebywający na urlopie jechał drogą z Rypina do Lipna. Gdy zauważył, że jadący w tym samym kierunku kierowca ciężarówki łamie przepisy nie wahał się powiadomić dyżurnego jednostki i zainterweniować.
-
71-letnia Pani Krystyna „wyprowadziła w pole” oszustów
Sprawy dot. oszustów „na wnuczka” i „na policjanta” zawsze przykuwają uwagę. Tym bardziej wtedy, gdy oszuści są zatrzymywani. Tak było w opisanym poniżej przypadku. Policjanci działali niemalże jak w filmach, a 71-letnia mieszkanka podbydgoskiego Osielska dokonała niebanalnej rzeczy, umożliwiając policjantom zatrzymanie oszustów.
KMP Bydgoszcz -
Sprawcy kradzieży i włamań odpowiedzą przed sądem
Policjanci z posterunku w Dobrzyniu, pow. lipnowski, namierzyli czterech sprawców kradzieży, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Dwoje z nich dzięki przekazanym przez dobrzyńskich funkcjonariuszy ustaleniom zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia na terenie lipna. Dwa dni później ich los podzielili pozostali kompanii. stałymi poszukiwaniami włocławscy policjanci zatrzymali pozostałą dwójkę.
KPP Lipno -
Nakielscy policjanci otrzymali nowoczesny alkomat IBlow
Nowoczesny alkomat IBlow pozwalający na szybki pomiar stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu otrzymali nakielscy policjanci z rąk Wicestarosty nakielskiego p. Andrzeja Kindermana. Prezent ten posłuży funkcjonariuszom podczas codziennych służb, a tym samym usprawni ich pracę.
KPP Nakło nad Notecią -
Dzielnicowy z Mroczy rozmawiał z mieszkańcami o bezpieczeństwie
Mł. asp. Paweł Kujawa dzielnicowy z mroteckiego komisariatu w powiecie nakielskim spotkał się z mieszkańcami gminy Sadki i Mrocza, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Mowa była m.in.: o prawidłowych zachowaniach na drodze, różnych metodach działania oszustów oraz właściwym korzystaniu z internetu.
KPP Nakło nad Notecią -
Plantacja konopi zlikwidowana
Świeccy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli pokaźnych rozmiarów krzaki na terenie jednej z posesji w gminie Świecie i zatrzymali 48-letniego właściciela plantacji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
KPP Świecie -
Dzielnicowy ze Świecia na spotkaniu z obozowiczami
W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” policjanci ze Świecia, asp. szt. Mariusz Wenglikowski razem z st. sierż. Pauliną Kufel zorganizowali pogadankę z dziećmi wypoczywającymi na obozie konnym w Krąplewicach. Oprócz rozmów o bezpieczeństwie był też czas na pytania i zabawę.
KPP Świecie -
Lipnowscy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach służb ratowniczych
Przez dwa dni trwały ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu lipnowskiego mające na celu ustalenie procedur działania i wypracowanie dobrych nawyków podczas wystąpienia pożaru. Wzięli w nich udział strażacy zawodowi i ochotnicy, lipnowscy policjanci, a także leśnicy.
KPP Lipno
