Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Działał we „wnuczkowej mafii”
Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali w Koszalinie jednego z oszustów działających metodą na „policjanta CBŚP”. Pokrzywdzeni stracili ponad 200 tys. złotych. 27-latek wakacje spędzi w areszcie, gdzie trafił na 3 miesiące.
-
Brodniccy policjanci wyciągnęli z wody niepełnosprawnego mężczyznę
Brodniccy policjanci st. sierż. Marcin Januszewski i post. Łukasz Kowalski wyciągnęli z wody poruszającego się na wózku inwalidzkim mężczyznę. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy prawdopodobnie udało się ocalić ludzkie życie.
KPP Brodnica -
Kryminalni rozpoznali go na monitoringu
Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 32-latka, który od końca kwietnia tego roku okradł kilka placówek handlowych. Mężczyzna wchodził na zaplecza lokali gastronomicznych i sklepów. Kradł pozostawione w kasach i portfelach pieniądze. Wpadł, bo na nagraniach z monitoringu rozpoznali go kryminalni. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Jest recydywistą, więc grozi mu surowsza kara.
KMP Toruń -
Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez brodnickich policjantów
Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 45-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna wpadł w miejscowości Tama Brodzka, gdzie siedział w samochodzie zaparkowanym na poboczu drogi i sączył piwo. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.
KPP Brodnica -
Za liczne oszustwa stanie przed sądem
O 54 oszustwa podejrzany jest 27-letni mieszkaniec Rypina, którego namierzyli tamtejsi policjanci. Mężczyzna wyłudzał pieniądze z różnych instytucji finansowych. Nad sprawą funkcjonariusze pracowali od listopada ubiegłego roku, teraz skierowali przeciwko niemu akt oskarżenia. Podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
KPP Rypin -
Znamy już laureatów konkursu „Przyjazny Dzielnicowy”
Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów konkursu "Przyjazny Dzielnicowy". Zgodnie z założeniami to właśnie Ci policjanci wykazali się szczególną empatią i zaangażowaniem w poprawę bezpieczeństwa, czy rozwiązania problemów społeczności lokalnej. Na co dzień służą mieszkańcom powiatu wąbrzeskiego i włocławskiego oraz gminy Śliwice w powiecie tucholskim.
KWP w Bydgoszczy -
Włocławek „kręci bezpieczeństwo“ rowerowe
W ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo“ policjanci i pracownicy włocławskiej komendy znakowali rowery i udzielali porad właścicielom jednośladów odnośnie sposobów zabezpieczenia ich przed kradzieżą. W trakcie siedmiu dni oznakowali aż 108 rowerów.
KMP Włocławek -
Kosztowny rytuał
15 tysięcy złotych straciła 41–letnia mieszkanka powiatu mogileńskiego, która dała namówić się obcym kobietom na tajemniczy rytuał przynoszący zdrowie i szczęście. Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie czujności w kontaktach z obcymi osobami.
KPP Mogilno -
Spotkanie policjantek z toruńskimi seniorami
Policjanci z toruńskiej komendy wzięli udział w spotkaniu z seniorami. Mundurowi opowiadali o tym, jak unikać zagrożeń i przekazali cenne rady, jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa.
KMP Toruń -
Pijany kierowca koparko-ładowarki
Policjanci z toruńskiej "drogówki" zatrzymali nietrzeźwego kierowcę koparko-ładowarki. Przeprowadzone badanie wykazało u 45-latka blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.
KMP Toruń -
Poszukiwany schował się przed policjantami za lodówką
Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia namierzyli i zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi mężczyznę. 29-latek chcąc uniknąć schwytania przez kryminalnych schował się w mieszkaniu za lodówką. Teraz najbliższe lata spędzi w więzieniu.
KMP Bydgoszcz -
Odpowie za kradzież paliwa
Policjanci z Fordonu zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna wpadł „na gorąco”, gdy wynosił paliwo z jednej bydgoskich firm. Zatrzymany był pijany. Teraz może mu grozić wysoka grzywna.
KMP Bydgoszcz -
W kujawsko-pomorskiem RSO ostrzega przed oszustami
Od około tygodnia osoby, które w smartfonach mają zainstalowaną aplikację RSO otrzymują ważne ostrzeżenia. Dotyczą one oszustw na „wnuczka” i „ na policjanta”. To wynik współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.
KWP w Bydgoszczy -
Śmiertelny wypadek na torach w Gradowie, w powiecie radziejowskim
Radziejowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło dzisiaj w miejscowości Gradowo. Pod kołami pociągu zginął 41-letni mężczyzna.
KPP Radziejów -
Nakielscy policjanci na spotkaniu z przedszkolakami
Policjant zajmujący się nieletnimi, dzielnicowy i przewodnik psa spotkali się z przedszkolakami z nakielskiej „Wesołej Piątki”. Funkcjonariusze rozmawiali z milusińskimi o bezpieczeństwie i pracy w mundurze.
KPP Nakło nad Notecią -
Wpadka z narkotykami
Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie w kontrolowanym aucie znaleźli blisko 32 g marihuany. 36-letni kierowca trafił prosto do policyjnej celi. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.
KMP Toruń -
Dzielnicowy grawerował rowery i rozmawiał z mieszkańcami
Golubsko-dobrzyńscy policjanci w ramach kampanii pod patronatem MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo – poznaj swojego dzielnicowego“, kontynuują spotkania ze społeczeństwem. Przy okazji grawerowania rowerów dzielnicowi rozmawiają o zasadach bezpiecznego spędzenia wakacji. Jest to również dobra okazja, aby przybliżyć mieszkańcom danego rejonu sylwetkę i specyfikę pracy dzielnicowego.
KPP Golub-Dobrzyń -
Policjanci w Miasteczku Rowerowym w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo"
W trosce o mieszkańców Torunia i okolic policjanci zainicjowali spotkanie plenerowe w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo". Przez kilka godzin na terenie Miasteczka Rowerowego na osiedlu Na Skarpie mundurowi edukowali mieszkańców i nakierowywali ich uwagę na bezpieczeństwo cyklistów. Funkcjonariusze przygotowali mnóstwo atrakcji: można było zakłócić swoją percepcję zakładając alko i narkogogle, rozwiązać quiz i sprawdzić sił na torze.
KMP Toruń -
Podsumowanie akcji "Prędkość"
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili kolejną już w tym roku akcję „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu wyeliminowanie tych, którzy nie stosują się do jasno określonych przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze wczorajszych działań ukarali mandatami kilkuset kierujących. Pamiętajmy, nadmierna prędkość to nadal jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, nierzadko tragicznych!
KWP w Bydgoszczy -
Groźnie wyglądające zderzenie na skrzyżowaniu drogi krajowej i powiatowej
Dziewięć osób zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło dziś przed południem w Głogówku Królewskim gm. Świecie. Na skrzyżowaniu drogi krajowej z powiatową zderzył się rejsowy autobus z samochodem dostawczym. Droga ponad trzy godziny była zablokowana. Policjanci kierowali objazdami.
KPP Świecie -
Z podopiecznymi MCK w Lipnie o bezpieczeństwie nad wodą
Ratownik i policjantka spotkali się z dziećmi, które w ramach spędzanych w mieście wakacji uczestniczyły w zajęciach organizowanych dla nich przez Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie. W ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” rozmawiano o bezpiecznym spędzaniu czasu nad wodą.
KPP Lipno -
Policjanci i pracownicy fordońskiego komisariatu podwyższali kwalifikacje z udzielania pierwszej pomocy
Wczoraj (04.07.2017) policjanci i pracownicy Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Celem tego szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności dotyczącej prowadzenia podstawowych zabiegów resuscytacyjnych oraz obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego, zgodnie z wytycznymi ERC - Europejskiej Rady Resuscytacji.
KMP Bydgoszcz -
Podczas festynów mieszkańcy „poznali swojego dzielnicowego“
Włocławscy policjanci zakończyli cykl imprez plenerowych realizowanych w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo – poznaj swojego dzielnicowego“. Podczas spotkań ze społecznością lokalną mundurowi rozmawiali o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Była to również doskonała okazja, by przybliżyć mieszkańcom sylwetki i specyfikę pracy dzielnicowych.
KMP Włocławek -
Dzielnicowy z Mroczy „kręcił bezpieczeństwo” na stanicy wodnej
Bezpieczeństwo w trakcie wakacji było tematem przewodnimi spotkania mroteckiego dzielnicowego z uczestnikami obozu wodniackiego nad jeziorem w Rościminie, pow. nakielski. Prowadzący zajęcia szczególnie zwracał uwagę na rozwagę podczas kąpieli, ale nie zapomniał też o pracach polowych i przestrzeganiu przepisów drogowych. Zajęcia zorganizowano w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
KPP Nakło nad Notecią -
Zaginiony szczęśliwie odnaleziony
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego mieszkańca Solca Kujawskiego, który wczoraj oddalił się w nieznanym kierunku. Potrzebujący opieki mężczyzna został odnaleziony w Kruszwicy. W szybkim potwierdzeniu jego tożsamości pomogła posiadana przez niego opaska na ręce z jego danymi i numerami kontaktowymi do najbliższej rodziny.
KMP Bydgoszcz -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - cenne źródło informacji
Grudziądzcy policjanci, wykorzystując informację przekazaną za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali 25-latka, który posiadał przy sobie woreczek z suszem. Testy wykazały, że to porcja marihuany. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi mu do 3 lat więzienia.
KMP Grudziądz -
Kryminalni w kilka godzin wyjaśnili sprawę włamania do szkoły
Golubsko-dobrzyńscy kryminalni wyjaśnili sprawę włamania do budynku jednej ze szkół. Podejrzanym o to przestępstwo jest 25-letni mieszkaniec gminy Golub-Dobrzyń. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Golub-Dobrzyń -
„Zakręceni” na punkcie bezpieczeństwa
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Pana Mariusza Błaszczaka grudziądzcy stróże prawa znakowali rowery i edukowali mieszkańców miasta.
KMP Grudziądz -
Areszt dla sprawcy zabójstwa
Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego toruński sąd aresztował 24–latka, który usłyszał zarzut zabójstwa 51-letniego mieszkańca Kończewic. Jego wytypowanie i zatrzymanie to efekt kilkugodzinnej wspólnej pracy kryminalnych z Torunia i z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Teraz mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w celi. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.
KMP Toruń -
Wcześniejsze konflikty z prawem niczego go nie nauczyły
Kryminalni z toruńskiej komendy skontrolowali napotkanego na ulicy znanego im z wcześniejszych problemów z prawe 24-latka. Policyjna intuicja ich nie zawiodła. Funkcjonariusze znaleźli przy nim blisko 100 g suszu, a w miejscu zamieszkania jeszcze dwa gramy i wagę. Mężczyzna odpowie teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
KMP Toruń -
Okradł współtowarzysza podróży i wpadł z narkotykami
Pechowo zakończyła się dla 25-latka z Włocławka podróż z Holandii. Trafił on do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty kradzieży pieniędzy i posiadania narkotyków. Za swój czyn odpowie przed sądem.
KPP Radziejów -
Pijana babcia zostawiła na placu zabaw kilkuletnią wnuczkę
Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali nietrzeźwą babcię, która opiekowała się czteroletnią wnuczką. Kobieta zostawiła dziecko na placu zabaw i poszła do domu. Funkcjonariusze zatrzymali ją nietrzeźwą w mieszkaniu. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.
KMP Bydgoszcz -
"Kręci mnie bezpieczeństwo”... na rowerze w powiecie inowrocławskim
W ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo" inowrocławscy policjanci uczestniczyli w licznych festynach, które odbyły się na terenie powiatu. Funkcjonariusze poprzez zabawę promowali bezpieczną jazdę na rowerze. Były konkursy i drobne upominki, ale i dobre rady, a wszystko w trosce o cyklistów.
KPP Inowrocław -
Szpitalny awanturnik odpowie za zniszczenie mienia i znieważenie ratownika medycznego
Interwencja włocławskich policjantów w szpitalu zakończyła się zatrzymaniem awanturnika w policyjnym areszcie. Pijany 34-latek wszczął awanturę, uszkodził drzwi i znieważył personel. Grozi mu teraz 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Włocławek -
Śmiertelny wypadek w Szewcach w powiecie radziejowskim
Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj rano w Szewcach na drodze wojewódzkiej nr 266. Śmierć poniósł kierujący fiatem cinquecento. Sprawę, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają radziejowscy policjanci.
KPP Radziejów -
"Kręci mnie bezpieczeństwo” - znakowanie rowerów w brodnickiej komendzie i działania na drodze
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod patronatem Ministra Pana Mariusza Błaszczaka w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy odbyły się działania promujące bezpieczną jazdę rowerem.
KPP Brodnica -
Policjanci „kręcili bezpieczeństwo” podczas weekendowych festynów
Prezentacja pojazdów służbowych i sprzętu będącego na wyposażeniu policji, a także znakowanie rowerów oraz pogadanki dotyczące bezpieczeństwa rowerzystów, to niektóre atrakcje, jakie dla uczestników festynów odbywających się w weekend na terenie powiatu nakielskiego przygotowali policjanci.
KPP Nakło nad Notecią -
Już szósty posterunek odtworzony w kujawsko-pomorskiem
Dziś ( 03.07.2017r.) w Złejwsi Wielkiej, w powiecie toruńskim, odbyło się uroczyste otwarcie odtworzonego Posterunku Policji. W uroczystościach uczestniczyli znamienici goście. To już szósty posterunek odtworzony w województwie kujawsko-pomorskim.
KWP w Bydgoszczy -
Rowerzysta z bronią palną zatrzymany przez policjantów z Błonia
Kryminalni z bydgoskiego Błonia zatrzymali mężczyznę, który pijany jechał rowerem, a jego styl jazdy powodował niebezpieczeństwo na drodze. Chwilę później okazało się, że 42- latek ma przy sobie broń palną oraz amunicję. Bydgoszczanin został zatrzymany. Sąd zastosował wobec niego 2-miesięczny areszt.
KMP Bydgoszcz -
Trzy miesiące aresztu dla rozbójnika
Policjanci z Fordonu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zatrzymani napadli na 24-latka zabierając mu telefon i portfel. Młodszy wpadł z chwilę po zdarzeniu. Drugiego policjanci namierzyli kilka godzin później w mieszkaniu. Część skradzionego mienia została odzyskana. Decyzją sądu 19-latek został aresztowany na trzy miesiące. Wobec drugiego prokurator zastosował policyjny dozór.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci na Barbarce , bo "Kręci ich bezpieczeństwo"
W minioną sobotę w ramach kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo” na terenie Osady Leśnej na Barbarce toruńscy policjanci edukowali mieszkańców i nakierowywali ich uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów. Była to doskonała okazja, by oznakować swój jednoślad, rozwiązać quiz, czy sprawdzić sił na torze przeszkód. Kolejne spotkanie już w najbliższą środę - 5 lipca, pomiędzy 11:00 a 14:00 policjanci będą czekać na mieszkańców Torunia na osiedlu Na Skarpie.
KMP Toruń -
Śródmiejscy policjanci zatrzymali nieletniego z 36 woreczkami amfetaminy
Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 15-latka związanego z przestępczością narkotykową. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli 36 woreczków strunowych z amfetaminą. Ponadto okazało się, że nieletni jest poszukiwany przez placówkę opiekuńczo- wychowawczą, w której powinien przebywać oraz przez policjantów z Sępólna Krajeńskiego.
KMP Bydgoszcz -
Zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa
Podczas weekendowego spotkania zakrapianego alkoholem doszło do nieporozumienia pomiędzy dwoma mężczyznami. Po tej konfrontacji jeden z nich w bardzo poważnym stanie trafił do szpitala. Prokurator zakwalifikował to zdarzenie jako usiłowanie zabójstwa. Sprawcy może teraz grozić kara dożywotniego więzienia.
KMP Toruń -
Już w piątek poznamy laureatów konkursu „Przyjazny Dzielnicowy”
Minął już termin zgłoszeń dzielnicowych do konkursu pn. „Przyjazny Dzielnicowy”. Teraz przyszedł czas na pracę komisji konkursowej, która wyłoni trzech, którzy wykazali się szczególną empatią i zaangażowaniem w poprawę bezpieczeństwa, czy rozwiązania problemów społeczności lokalnej. Wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji - 14 lipca 2017 roku w Chełmnie.
KWP w Bydgoszczy -
Za głupi żart może słono zapłacić
Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 23-letni mieszkaniec Grudziądza. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu postanowił wykąpać się w rzece w centrum miasta, a następnie wywołał niepotrzebną reakcję służb ratunkowych i zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że ktoś się właśnie przy nim topi.
KMP Grudziądz -
Dzień znakowania rowerów za nami
Policjanci z bydgoskich Wyżyn zorganizowali dla mieszkańców miasta znakowanie rowerów. Funkcjonariusze w ciągu dwóch godzin oznakowali 10 jednośladów. Przy tej okazji rozdali też kilkanaście opasek odblaskowych. Wszystko w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
KMP Bydgoszcz -
Wąbrzescy policjanci podczas festynu "nakręcali na bezpieczeństwo"
Jak bezpiecznie spędzać czas wolny znajdując się na plaży, w domu czy na ulicy. O tym wszystkim można było się dowiedzieć od wąbrzeskich stróżów prawa w trakcie festynu rodzinnego we Wroniu.
KPP Wąbrzeźno -
Zatrzymany do sprawy śmierci 51-latka z Kończewic
Kryminalni z komendy miejskiej w Toruniu i wojewódzkiej w Bydgoszczy wykonali szereg czynności, aby wyjaśnić sprawę śmierci 51-letniego mieszkańca Kończewic. Ich wspólna kilkugodzinna praca pozwoliła trafnie wytypować i zatrzymać 24-letniego mieszkańca gminy Chełmża. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj podejrzany usłyszy zarzuty.
KMP Toruń -
Groził maczetą i pistoletem na kulki dlatego trafił za kraty
Policjanci z Grudziądza zatrzymali 32-latka, który wtargnął do domu swojej byłej konkubiny i groził jej pistoletem na kulki. Mężczyzna już usłyszał zarzut naruszenia miru domowego i gróźb karalnych. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące.
KMP Grudziądz -
Szkolenia pracowników kolei w związku z zagrożeniami terrorystycznymi
Ataki terrorystyczne, do których dochodzi w ostatnim czasie na świecie, powodują że nie tylko przed Policją, ale całym społeczeństwem stoją nowe wyzwania i obowiązki. Z tego też powodu policjant ze Sztabu Policji KWP w Bydgoszczy oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu na prośbę dyrekcji Kujawsko-Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych „Przewozy Regionalne” Sp. z o.o. uczestniczyli w organizowanych przez przewoźnika szkoleniach.
KWP w Bydgoszczy