Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Po pijanemu spowodowała kolizję i próbowała odjechać, ale została ujęta przez pokrzywdzonego
30-latka z Grudziądza spowodowała kolizję i usiłowała uciec. Została ujęta przez poszkodowanego w tym zdarzeniu kierowcę drugiego auta. Policjanci ustalili, że kobieta miała w organizmie ponad półtora promila alkoholu.
KMP Grudziądz -
Szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Janowcu Wlkp.
Policjanci z komisariatu w Janowcu Wlkp., pow. żniński, wspólnie z tamtejszym Zespołem Interdyscyplinarnym zorganizowali szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczestniczyli w nim członkowie zespołów interdyscyplinarnych z Rogowa i Janowca Wlkp. oraz dzielnicowi z powiatu żnińskiego.
KPP Żnin -
Podsumowanie policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki”
Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego po raz kolejny prowadzona była akcja „Alkohol i narkotyki”. Celem działań kontrolno-profilaktycznych jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków.
KWP w Bydgoszczy -
NOWI OFICEROWIE W POLICJI
„Pamiętajcie o tym, że Waszą misją jest służba. Służycie Ojczyźnie, chronicie ludzi, ale działacie na podstawie i w granicach prawa. To jest niezwykle ważne” – powiedział szef MSWiA, zwracając się do nowo mianowanych oficerów Policji. Promowanym oficerom gratulacje złożył Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Wśród młodych oficerów byli także policjanci z kujawsko-pomorskiego.
KWP w Bydgoszczy -
Policyjne działania w podbydgoskiej Brzozie
Policjanci z bydgoskich Wyżyn obserwowali skrzyżowanie w Brzozie. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Mundurowi „rozliczali” tych, którzy popełniali wykroczenia.
KMP Bydgoszcz -
Szkolenie kujawsko-pomorskich „wodniaków”
Policjanci z całego garnizonu kujawsko-pomorskiego, którzy na co dzień pełnią służbę na wodzie, uczestniczą w szkoleniu zorganizowanym przez Wydział Prewencji KWP w Bydgoszczy. „Wodniacy” doskonalą umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, nawigacji, jak również wymieniają się doświadczeniami.
KMP Włocławek -
O współpracy włocławskich służb w obliczu przemocy w rodzinie
Włocławscy policjanci podejmują wiele działań mających minimalizować zjawisko przemocy w rodzinie, a także pomóc osobom dotkniętym tym problemem. Mundurowi dbają też o dobrą współpracę różnych podmiotów w tym zakresie. Stąd też wczoraj, już po raz drugi, odbyła się konferencja i spotkanie przedstawicieli instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem temu zjawisku.
KMP Włocławek -
Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Szkole Podstawowej w Szonowie
„W szkole jest podłożona bomba, która wybuchnie o godzinie 12.00” - z takim scenariuszem musieli się zmierzyć grudziądzcy policjanci podczas ćwiczeń dowódczo-sztabowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Szonowie. W działania zaangażowano policjantów z Grudziądza i Łasina, a także Patrol Saperski z Jednostki Wojskowej w Chełmnie.
KMP Grudziądz -
Pijany kierowca zasnął za "kółkiem" – obudzili go policjanci
Kierowca nissana był tak zamroczony alkoholem, że zatrzymał auto częściowo na jezdni i zasnął, nie wyłączając silnika. Zauważył to przejeżdżający w pobliżu inny kierowca o czym zaalarmował centrum powiadamiania ratunkowego. Resztą zajęli się już policjanci.
KPP Lipno -
Mieszkaniec Fordonu odnaleziony przez dzielnicowych
Fordońscy policjanci poszukiwali 78-latka. Mężczyzna z problemami zdrowotnymi wyszedł z domu i nie powrócił. Zaginiony wymagał opieki. Poszukiwało go kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Odnaleźli go dzielnicowi z Fordonu i przekazali pod opiekę rodziny.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci rozmawiali z gimnazjalistami o bezpieczeństwie podczas "Zielonej Szkoły"
W ramach „Miejskiego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego”, zorganizowane zostały dla gimnazjalistów zajęcia profilaktyczne, pn. „Zielona Szkoła – Myślęcinek 2017”. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy.
KMP Bydgoszcz -
Policyjni "wodniacy" z Torunia dbali o bezpieczeństwo uczestników regat
Policyjni "wodniacy" z Torunia zabezpieczali w miniony weekend 52 Regaty żeglarskie długodystansowe Związku Miast Nadwiślańskich. Niektórym płynącym jachtami zdarzało się osiadać na mieliznach nie mogąc w ten sposób dalej żeglować. Zdarzyło się też kilka niegroźnych wywrotek. Policjanci ogółem oceniają tegoroczne regaty jako bezpieczne.
KMP Toruń -
Pierwszy Ogólnopolski Dzień Bezpieczeństwa i Ekologii w PZM
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy na zaproszenie organizatorów wzięli udział w I Ogólnopolskim Dniu Bezpieczeństwa i Ekologii w PZM. Oprócz części merytorycznej przygotowano dla uczestników także liczne atrakcje, wyjątkowo pouczające.
KWP w Bydgoszczy -
Festyn rodzinny „ROZPOCZĘCIE LATA 2017”
Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego oraz Komendantem Powiatowym Policji w Tucholi i Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów w Tucholi, zorganizowali festyn rodzinny z okazji „ROZPOCZĘCIA LATA 2017” dla pracowników i emerytów Policji województwa kujawsko-pomorskiego.
KWP w Bydgoszczy -
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
W miniony weekend (03.06.2017) Rada Osiedla Łęgnowo-Wieś zorganizowała piknik rodzinny na terenie Przystani Wodnej WOPR w Bydgoszczy. Policyjni „wodniacy” przygotowali dla najmłodszych uczestników pikniku, bezpieczne pływanie na wodzie.
KMP Bydgoszcz -
Dzielnicowy z Kcyni z wizytą w szkole w Rozstrzębowie
Kcyński dzielnicowy asp. szt. Marek Dubiel spotkał się z uczniami szkoły w Rozstrzębowie, pow. nakielski. Policjant opowiadał uczniom o bezpieczeństwie i odpowiedzialności prawnej nieletnich.
KPP Nakło nad Notecią -
Sympatyków z „Klubu Seniora Złoty Wiek” instruowali policjanci
Warto spotykać się, integrować i przy okazji zaznajamiać z ważnymi sprawami, które poprawiają bezpieczeństwo. Policjanci z Janikowa odwiedzili w tym celu seniorów.
KPP Inowrocław -
"Bezpiecznie - Chce się żyć” w Inowrocławiu
W Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbyły się wczoraj działania w ramach kampanii „Bezpiecznie – Chce się żyć“. Była to już kolejna edycja, organizowana przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a w której wzięli udział policjanci.
KPP Inowrocław -
Pijany kierowca wpadł dzięki anonimowej informacji
Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu brodniczaninowi zatrzymanemu wczoraj przez policjantów. Mężczyzna kierował samochodem mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Wpadł, bo o swoich podejrzeniach zaalarmował policjantów świadek.
KPP Brodnica -
Dzielnicowy z wizytą w szkole w Rozstrzębowie
Kcyński dzielnicowy asp. szt. Marek Dubiel spotkał się z uczniami szkoły w Rozstrzębowie. Policjant opowiadał uczniom o bezpieczeństwie i odpowiedzialności prawnej nieletnich.
KPP Nakło nad Notecią -
Policjanci z Aleksandrowa na festynie z okazji Dnia Dziecka
Wczoraj (05.06.) w Zespole Szkół w Bądkowie dzieci mogły świętować wspólnie z Policją Dzień Dziecka. Pokazy tresury psa służbowego, pokazy sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy, to atrakcje, jakie zostały przygotowane dla najmłodszych mieszkańców gminy Bądkowo.
KPP Aleksandrów -
Nakłaniali do prostytucji i czerpali z tego korzyści, teraz nie unikną kary
Nakłanianie do prostytucji, ułatwianie jej i czerpanie z niej korzyści majątkowych, czyniąc jednocześnie z tego procederu stałe źródło dochodu tej treści zarzuty usłyszeli zatrzymani przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy trzej mieszkańcy Torunia. Wszyscy, decyzją prokuratora, zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 7,5 roku więzienia.
KWP w Bydgoszczy -
Rozbójnicy zatrzymani dzięki współpracy policjantów z Nakła i Bydgoszczy
Wspólna praca nakielskich i bydgoskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutów. Dwóch podejrzanych zostało aresztowanych na 3 miesiące. Trzeci objęty został dozorem policyjnym. Za przestępstwo rozboju grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.
KPP Nakło nad Notecią -
Odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy
Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu Toruń Śródmieście podczas przeszukania jednego z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu znaleźli i zabezpieczyli ponad 110 g narkotyków. Środki te okazały się być amfetaminą. Oprócz innych dowodów policjanci zabezpieczyli również wagi elektroniczne. Teraz 44-latkowi grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Toruń -
Za groźby i pozbawienie wolności najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie
Na wniosek policjantów i prokuratora 24-latek z Grudziądza najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna jest podejrzany o to, że pozbawił wolności byłą konkubinę i groził jej nożem. Za tego typu przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.
-
Policjanci uratowali mężczyznę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi
Grudziądzcy policjanci uratowali 24-latka, który chciał popełnić samobójstwo. Po udzieleniu mu pomocy, okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną.
KMP Grudziądz -
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej- był pijany i miał przy sobie narkotyki
Posiadanie narkotyków, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwa, których dopuścił się bydgoszczanin zatrzymany przez policjantów z Wyżyn. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
Bydgoszczanin odpowie za posiadanie narkotyków
Ponad 30 „działek” marihuany zabezpieczyli kryminalni z wydziału narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 42-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.
KMP Bydgoszcz -
Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez policjantów
29-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego został zatrzymany w Gdańsku. Wpadł dzięki współpracy kryminalnych z Bydgoszczy i Radziejowa. Prosto z mieszkania trafił do zakładu karnego.
KPP Radziejów -
Policyjne kontrole autobusów przewożących dzieci
Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie placówki oświatowe organizują dla dzieci coraz więcej wycieczek. Aby mali podróżnicy były bezpieczni, na terenie powiatu nakielskiego, policjanci kontrolują autobusy i inne pojazdy, którymi maluchy przewożone są do miejsc wypoczynku.
KPP Nakło nad Notecią -
Włocławscy policjanci grali charytatywnie dla Kuby
Przedstawiciele różnego rodzaju instytucji zagrali charytatywny mecz piłki nożnej dla Kuby – chłopca cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. Wśród zawodników nie mogło zabraknąć również włocławskich policjantów. Dochód z imprezy przeznaczony został na leczenie i rehabilitację chłopca. Zwycięzcy, a byli nimi włocławscy mundurowi, przekazali Kubusiowi puchar i policyjną maskotkę – ogromnego pluszowego Polfinka.
KMP Włocławek -
Niezatrzymując się do kontroli popełnił przestępstwo
Policjanci z rypińskiej "drogówki" zatrzymali pijanego kierowcę motoroweru, który próbował uciec funkcjonariuszom. Okazał się nim 66-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 1 czerwca tego roku odpowie za dwa przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Jak festyn dla dzieci to musiał być "odlotowy". I takim był!
Przyjemnie i pożytecznie spędziły minioną sobotę (3.06.17) dzieci, które przyszły z rodzinami na festyn na teren Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu. Specjalnie dla dzieci, z okazji ich święta, odbył się „Odlotowy Dzień Dziecka ze służbami”.
KPP Inowrocław -
Dzielnicowi ze Żnina uczestniczyli w festynie „Bezpieczne wakacje na wsi”
Dzielnicowi ze żnińskiej komendy uczestniczyli w festynie sportowo – rekreacyjnym zorganizowanym przez sołectwo Żnin Wieś. To kolejne spotkania mundurowych, podczas których przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zgodnie z ideą kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo”.
KPP Żnin -
Mundurowi wśród dzieci
Pikniki plenerowe to dobra forma spędzania czasu wolnego. Niosą one ze sobą wiele korzyści, w tym walory edukacyjne. To sprawdzona forma, podczas której policjanci mają możliwość zainteresować uczestników bezpieczeństwem.
KPP Inowrocław -
Policjanci na olimpiadzie sportowej
W sobotnie przedpołudnie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie wzięli udział w olimpiadzie sportowej. Stróże prawa pokazali sprzęt policyjny oraz rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie wakacji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
KPP Mogilno -
W Miechowicach integracja i edukacja idą w parze
Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Miechowice zorganizowało „Dzień Nauki i Eksperymentu”. Zaproszeni policjanci uświadamiali dzieci o zagrożeniach poprzez różne formy zajęciowe.
KPP Inowrocław -
„Na spacerze” z kilogramem amfetaminy
Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy w „biały dzień”, w centrum Bydgoszczy zatrzymali mężczyznę, który miał ponad kilogram amfetaminy. Raczej ilość ta nie stanowi , że miał to na własny użytek. Usłyszał prokuratorskie zarzuty. Część wakacji spędzi za kratami aresztu.
KWP w Bydgoszczy -
Na pikniku rodzinnym w Barcinie „kręci nas bezpieczeństwo”
Barcińscy policjanci uczestniczyli w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Przedszkole nr 3 w Barcinie. Była wspólna zabawa, znakowanie rowerów i pokaz sprzętu policyjnego. A to wszystko w ramach kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo”.
KPP Żnin -
Bezpieczna Woda – konferencja na ważny temat
We Włocławku odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Współpracy "Bezpieczna Woda" inaugurujące kolejną edycję akcji w naszym regionie. W wydarzeniu wziął udział wojewoda P. Mikołaj Bogdanowicz, samorządowcy, funkcjonariusze policji, straży pożarnej i straży rybackiej.
KWP w Bydgoszczy -
Poszukiwany jechał pijany autem bez prawa jazdy
Kompletnie pijanego kierowcę zatrzymali radziejowscy dzielnicowi. Po zatrzymaniu okazało się, że jest poszukiwany i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Jakby tego było mało uderzył w pojazd zaparkowany na posesji.
-
Napadli na sklep, dlatego zostali aresztowani
Dwaj mieszkańcy gminy Inowrocław zostali zatrzymani krótko po tym, jak napadli na okoliczny sklep. Długo się łupem i wolnością nie nacieszyli. Najbliższe 3 miesiące spędzą za kratami.
KPP Inowrocław -
Napad na bank - ćwieczenia sztabowe golubsko-dobrzyńskich policjantów
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu odebrał telefon informujący o napadzie na bank w mieście. Dwaj zamaskowani sprawcy terroryzując pracowników przedmiotem przypominającym broń palną zażądali wydania pieniędzy. Po zabraniu gotówki napastnicy zaczęli uciekać. Zaalarmowani policjanci przystąpili do działań. Rozpoczął się pościg za uzbrojonymi przestępcami...
KPP Golub-Dobrzyń -
Dzień Dziecka na bydgoskim "Kartodromie"
Wczoraj (01.06.2017) Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wraz z Polskim Związkiem Motorowym Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Toruniu i Bydgoszczy oraz przy wsparciu Międzynarodowego Stowarzyszenia International Police Association Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka zorganizował obchody „Międzynarodowego Dnia Dziecka”. Impreza odbyła się na bydgoskim „Kartodromie” przy ulicy Fordońskiej 116 w formie festynu pn. „Bezpieczny uśmiech dziecka”.
KMP Bydgoszcz -
Bydgoskie MCM namierzało kierowców popełniających wykroczenia
Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wykorzystując mobilne centrum monitoringu ujawniają często popełniane przez pieszych jak i kierujących wykroczenia. Mundurowi przy pomocy tego pojazdu „rozliczali” kierowców, którzy łamali przepisy obowiązujące na skrzyżowaniu dróg.
KMP Bydgoszcz -
„Kręci nas bezpieczeństwo” spotkanie mundurowych z najmłodszymi mieszkańcami Świecia
Świeccy policjanci, wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi, na zaproszenie jednego ze sklepów, wzięli udział w festynie zorganizowanym dla najmłodszych mieszkańców miasta. Mundurowi przygotowali dla nich mnóstwo atrakcji. Były konkursy dla dzieci i wspólne zabawy. A wszystko to pod hasłem ogólnopolskiej kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo”.
KPP Świecie -
Przedszkolaki uczyły się bezpieczeństwa
Imprezy plenerowe sprzyjają rozmowom na bardzo ważne tematy. Tym razem inowrocławscy policjanci spotkali się z przedszkolakami by uświadomić maluchy, jak należy się zachowywać, by być bezpiecznym.
KPP Inowrocław -
Tragiczny wypadek na autostradzie w powiecie świeckim
Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na autostradzie A1 w miejscowości Warlubie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący audi wjechał w tył samochodu ciężarowego. 27-letni kierowca "osobówki" zginął na miejscu, natomiast dwie podróżujące z nim osoby trafiły do szpitala.
KPP Świecie -
Ślubowanie młodych policjantów
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wczoraj ( 01.06) o godz. 14:00 odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Ślubowanie od funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło 37 nowych policjantów.
KWP w Bydgoszczy -
Moc atrakcji na festynie z okazji Dnia Dziecka w Osięcinach i Płowcach
Z okazji wczorajszego święta wszystkie dzieci z gmin Osięciny i Radziejów bawiły się na festynach. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich był pokaz działania służb mundurowych - policjantów i strażaków.
KPP Radziejów
