Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Rozmawiali o przemocy i ważnej roli dzielnicowego
Przedstawiciele włocławskiej policji odwiedzili uczniów „Cogito”. Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące agresji i przemocy rówieśniczej oraz sposoby przeciwdziałania takim sytuacjom. Włocławscy policjanci zawsze chętnie uczestniczą w różnego rodzaju działaniach profilaktycznych.
KMP Włocławek -
Dzielnicowi ze Żnina włączyli się w obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych
W Żninie odbył się XIV Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. W obchody włączyli się także tamtejsi dzielnicowi. Była to doskonała okazja by porozmawiać o bezpieczeństwie i opowiedzieć o służbie w mundurze. Właściciele rowerów mogli też oznakować swój pojazd.
KPP Żnin -
Odwiedziny u najmłodszych
Jak wyglądają linie papilarne, jak zatrzymuje się samochody, ile ważą kajdanki, o tych i innych rzeczach z życia policjantów mogły się przekonać dzieci ze świeckiego żłobka.
KPP Świecie -
Włamali się i podpalili pomieszczenia gospodarcze
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy. Mężczyźni zerwali kłódki i dostali się do pomieszczeń gospodarczych. Dwóch 33-latków, z wnętrza jednego ze schowków, wyniosło narzędzia. Po wszystkim wzniecili w pomieszczeniach ogień. Okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany. Teraz za włamanie i uszkodzenie mienia grozi im do 10 lat więzienia.
KMP Toruń -
Bydgoscy policjanci odzyskali skradzione audi i zlikwidowali "dziuplę" samochodową
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali trzy osoby podejrzane o paserstwo. Wpadli, gdy rozbierali skradzione audi. Policjanci na terenie szrotu ujawnili części pochodzące ze skradzionych samochodów. Zidentyfikowano osiem pojazdów. Dwóch 40-latków trafiło na trzy miesiące do aresztu. Wobec syna jednego z nich prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe.
KMP Bydgoszcz -
Trzymiesięczny areszt dla sprawców rozbojów
Dyżurny komisariatu na bydgoskim Szwederowie został powiadomiony o trzech rozbojach, do których doszło na osiedlu. Szybkie działania policjantów i zebrany przez nich materiał dowodowy pozwoliły już następnego dnia wytypować sprawców tych zdarzeń. Dwaj z nich zostali zatrzymani. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Teraz policjanci dążą do zatrzymania pozostałych napastników.
KMP Bydgoszcz -
Zatrzymani podejrzani o kradzieże na terenie kilku powiatów
Kryminalni z Lipna zatrzymali dwóch sprawców kradzieży, którzy poszukiwani byli także przez ościenne jednostki z Sierpca i Rypina. Obaj wynosili ze sklepów towary warte kilkaset złotych. Wczoraj usłyszeli od lipnowskich policjantów zarzuty, ale wkrótce odpowiedzą też za kradzieże dokonane na terenie innych powiatów.
KPP Lipno -
Rozstrzygnięcie konkursu „Mistrz Ruchu Drogowego”
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oceniali zmagania III Gminnego Konkursu „Mistrz Ruchu Drogowego” w Szkole Podstawowej w Młyńcu. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Młyńcu Pierwszym, drugie Szkoła Podstawowa w Lubiczu Górnym, zaś trzecie Szkoła Podstawowa w Gronowie. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali nagrody związane z bezpieczeństwem na drodze.
KMP Toruń -
Poszukiwany listem gończym trafił do zakładu karnego
W jednym z mieszkań na terenie Nakła policjanci zatrzymali 20-latka poszukiwanego przez szubiński sąd listem gończym. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego.
KPP Nakło nad Notecią -
By dzieci z „Promyczka” bezpiecznie jeździły na rowerach i umiejętnie korzystały z numeru alarmowego 112
Policjanci z bydgoskich Wyżyn wspólnie pracownikami Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy spotkali się z dziećmi z przedszkola „Promyczek” by propagować bezpieczną jazdę na rowerze i właściwe korzystanie z numeru alarmowego 112. Zajęcia odbyły się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
KMP Bydgoszcz -
Nakielska policjantka włączyła się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”
Na zaproszenie kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Nakła, policjantka z nakielskiej komendy czytała dzieciom bajki. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”.
KPP Nakło nad Notecią -
Złodziej recydywista usłyszał kolejne zarzuty
Chełmińscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież dwóch pił spalinowych, roweru oraz pieniędzy w kwocie 4 tysięcy złotych. Sprawca już usłyszał zarzuty. Z tej racji, że jest recydywistą grozi mu kara do 7,5 roku więzienia.
KPP Chełmno -
Rozmawiali o bezpieczeństwie
Policjantka z rypińskiej komendy odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Rypinie. Spotkanie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” miało na celu uświadomienie młodych o istniejących zagrożeniach podczas spędzania wolnego czasu i o sposobach ich unikania.
KPP Rypin -
Coraz bliżej końca „Kobiety Bezpiecznej“
Kolejna edycja „Kobiety Bezpiecznej“ prowadzonej we Włocławku zbliża się ku końcowi. Kilkadziesiąt pań dzielnie zmaga się z zajęciami teoretycznymi i ćwiczeniami samoobrony.
KMP Włocławek -
Na seminarium w inowrocławskim „Medyku” omawiane były sprawy bezpieczeństwa
Policjanci i strażak zostali zaproszeni do Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu. Podczas przygotowanych wystąpień do młodzieży poruszone zostały zagadnienia odpowiedzialności na drogach, rozpoznawania zagrożeń, w tym przeciwpożarowych.
KPP Inowrocław -
KAS i bydgoscy policjanci zabezpieczają nielegalne automaty do gier
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy wraz z bydgoskimi policjantami kontrolują miejsca z nielegalnymi automatami do gry. Od kwietnia skontrolowali ponad 80 punktów. Zabezpieczyli 48 maszyn, tzw. „jednorękich bandytów”. Wspólne działania to efekt zmian przepisów dotyczących gier hazardowych.
KMP Bydgoszcz -
Wizyta żołnierzy NFIU w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy
Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy w miniony poniedziałek (8.05.17) odwiedziła grupa żołnierzy połączonych sił zadaniowych bardzo wysokiej gotowości (tzw. "szpicy") – NATO Force Integration Unit (NFIU). Jednostka ta odpowiedzialna jest za realizację sojuszniczego wzmocnienia na wschodzie Europy.
KWP w Bydgoszczy -
Wspólne ćwiczenia różnych toruńskich służb
Samochód uderzył w dystrybutor paliwa na stacji benzynowej. Doszło do wycieku benzyny i pożaru. To scenariusz wspólnych ćwiczeń toruńskich służb, a także jednej z sieci stacji paliw. Głównym celem tej akcji było doskonalenie umiejętności w dziedzinie organizacji i prowadzenia wspólnych akcji Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Po zakończonych działaniach dzielnicowy przeprowadził szkolenie dla pracowników stacji.
KMP Toruń -
Tragiczne skutki wypadku w Mrozowie
Mroteccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 10 w Mrozowie, pow. nakielski. Na skutek zderzenia audi i ciężarowego dafa, śmierć poniósł 25-letni kierowca osobowego auta.
KPP Nakło nad Notecią -
W Świątkowie „Kręci mnie bezpieczeństwo”
Policjanci z janowieckiego komisariatu, pow. żniński, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Świątkowie. Mundurowi omawiali aspekty bezpiecznego poruszania się po drodze i nie tylko. Były przepisy, film edukacyjny, pokaz radiowozu i policyjny Polfinek.
KPP Żnin -
Policja z ITD działali na drogach powiatu radziejowskiego
Policjanci z Radziejowa przeprowadzili kolejną w tym roku wspólną akcję kontrolną z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego z Włocławka. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów, czas pracy oraz wagę przewożonych towarów.
KPP Radziejów -
Cyberprzemoc, ale tylko w kontekście przybliżenia zagadnienia
Przestępczość internetowa w dobie dzisiejszych czasów to niezwykle istotne zagrożenie. Z tego też tytułu policjanci spotykają się z młodzieżą i poruszają te problemy.
KMP Włocławek -
Nielegalnie odławiał ryby
Policjanci z Mogilna i strażnicy rybaccy z Kruszwicy zatrzymali kłusownika. Skonfiskowali sieci oraz inne akcesoria służące nielegalnemu procederowi. Zatrzymanemu grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.
KPP Mogilno -
Powiatowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty
Nagrody dla najlepszych, upominki dla wyróżnionych oraz moc atrakcji mieli uczestnicy finału powiatowego konkursu plastycznego pt. „Z odblaskiem mi po drodze” i „Jakie są przyczyny wypadków drogowych i kolejowych?” Napłynęła rekordowa ilość prac, bo ponad pół tysiąca.
KPP Inowrocław -
Policjanci dotarli do sprawcy po śladach miodu
Policjanci ze Złotnik, pow. inowrocławski, ustalili 21-letniego mężczyznę , który „dobrał” się do ula. Mimo pożądlenia przez pszczoły ukradł miód. Odpowie teraz za uszkodzenie mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Inowrocław -
Policyjny pies zaprowadził prosto pod drzwi włamywacza
Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał nakielanin, pod którego drzwi zaprowadził policyjny pies po tym, jak policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu, do jakiego doszło na terenie miasta. Mężczyzna odpowie także za groźby. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.
KPP Nakło nad Notecią -
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny
Śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny. Jego ciało zostało ujawnione podczas gaszenia pożaru. Mężczyzna leżał w budzie dla psa.
KMP Bydgoszcz -
Okradał kolegów z pracy
Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzieże w zakładzie pracy. Mężczyzna, dorobionym kluczem, kilkakrotnie otwierał szafki ubraniowe kolegów i zabierał im z portfeli pieniądze. Mieszkaniec Golubia-Dobrzynia usłyszał osiem zarzutów kradzieży z włamaniem. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Golub-Dobrzyń -
Odpowiedzą za pobicie
Kara pozbawienia wolności do lat 3 grozi dwóm mieszkańcom gminy Gąsawa oraz mieszkańcowi gminy Rogowo, pow. żniński, którzy podejrzani są o pobicie 49-latka. Pokrzywdzony nie znał personaliów napastników, ale to nie stanowiło problemu dla kryminalnych ze Żnina. Dwaj z podejrzanych usłyszeli już zarzuty. Zatrzymanie trzeciego to tylko kwestia czasu.
KPP Żnin -
Rozmawiali o współpracy i planach na najbliższe miesiące
Kierownictwo wydziału prewencji i ruchu drogowego nakielskiej komendy, spotkało się z przedstawicielami straży miejskich / gminnych działających na terenie powiatu. Omówiono między innymi sprawy bieżące i zaplanowane wspólne przedsięwzięcia.
KPP Nakło nad Notecią -
Ponad 300 kg nielegalnego tytoniowego suszu nie trafi na rynek
Ponad 300 kg suszu tytoniowego bez polskiej akcyzy zabezpieczyli wąbrzescy policjanci na terenie jednej z posesji w gminie Ryńsk. Zarzuty w tej sprawie usłyszy wkrótce 22-latek, do którego należał ten nielegalny towar. Za tego typu przestępstwo karno skarbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Wąbrzeźno -
Podsumowanie działań „Trzeźwy kierujący”
"Trzeźwy kierujący” to akcja, która kolejny już raz prowadzona była na drogach naszego regionu. W czasie trwania działań policjanci ujawnili 22 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mundurowi skontrolowali aż ponad 16 tysięcy kierowców.
KWP w Bydgoszczy -
W pracy miał narkotyki
Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 25-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł w pracy. Posiadał przy sobie amfetaminę i tabletki ekstazy. Odpowie również za wykonywanie pracy pod wpływem narkotyków.
KMP Bydgoszcz -
Po pijanemu kręcił „bączki” na ścieżce rowerowej
Dzielnicowi z komisariatu w Lubiczu zatrzymali motorowerzystę, który na ścieżce rowerowej w Grabowcu wykonywał niebezpieczne manewry. 31-latek kręcił tzw. bączki, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.
KMP Toruń -
Policjanci ze Szwederowa rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja „Moja Komenda” to tylko niektóre z tematów, które zostały poruszone na spotkaniu policjantów ze Szwederowa z mieszkańcami tego osiedla. W spotkaniu uczestniczyły również inne podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście.
KMP Bydgoszcz -
Aresztowany za posiadanie i udzielanie narkotyków
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 24-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich udzielanie grozi mu do 10 lat więzienia.
KPP Chełmno -
Zatrzymany z narkotykami
Golubsko-dobrzyńscy kryminalni zatrzymali 27- latka, który uprawiał w swoim mieszkaniu rośliny konopi indyjskich i posiadał w domu ponad 33 gramy amfetaminy oraz prawie gram marihuany z zamiarem dalszej ich sprzedaży. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Golub-Dobrzyń -
Czujne oczy dzielnicowych
Dzielnicowi z komisariatu w Chełmży podczas obchodu rewiru służbowego zatrzymali 31-latka, który miał przy sobie ponad 5 gramów marihuany. Mężczyzna próbował uniknąć odpowiedzialności wyrzucając zawiniątko z narkotykiem pod samochód. Na nic się to jednak zdało, bo czujne oczy dzielnicowych zauważyły podejrzane zachowanie. Teraz mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.
KMP Toruń -
„Stówka” zamiast mandatu
Zarzut wręczenia korzyści majątkowej usłyszał 67-letni kierowca, który zamiast przyjąć mandat wolał dać policjantom przysłowiową „stówkę”, aby ci pouczyli go i zapomnieli o sprawie. Za przestępstwo korupcji kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Sprawę oceni sąd.
KPP Nakło nad Notecią -
X EDYCJA KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”
Od 2008 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie IPZ „Niebieska Linia” organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł". Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie, ponadto zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze.
KGP -
Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy
Obywatelskim ujęciem zakończyła się niebezpiecznie „szeroka” jazda pijanego motorowerzysty. Mężczyzna przekazany został policjantom i teraz nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie.
KPP Mogilno -
Dzielnicowy czujny nawet po służbie
Policjantem jest się nawet po służbie. Potwierdził to w pełni dzielnicowy z barcińskiego komisariatu. W czasie wolnym od służby zatrzymał nieletniego, który posiadał narkotyki. Ponadto, jego spostrzegawczość doprowadziła do zatrzymania innego mężczyzny, który również posiadał zabronione substancje.
KPP Żnin -
Areszt za posiadanie narkotyków
Mieszkaniec gminy Białe Błota trafił na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. 22-latek podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zatrzymali go policjanci z Białych Błot.
KMP Bydgoszcz -
Odpowie za kradzieże w sklepach oraz rozbój
Mieszkaniec Inowrocławia poniesie konsekwencje za rozbój, ale nie tylko za to. Był on już wcześniej znany policjantom, bo kradł w sklepach. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.
KPP Inowrocław -
IPA Bydgoszcz mistrzami Polski już po raz czwarty!
Policjanci z garnizonu kujawsko-pomorskiego reprezentujący IPA Bydgoszcz już czwarty raz zwyciężyli w V Otwartych Mistrzostwach Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) w tenisie stołowym, które odbyły się w miniony weekend w Radomiu. Triumfatorem turnieju indywidualnego został st. sierż. Artur Kowal z komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Tuż za nim uplasował się asp. szt. Maciej Rakowicz – Kierownik Posterunku Policji w Bukowcu.
KMP Bydgoszcz -
Podinsp. Tomasz Krajewski wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji
’’Nieprzeciętny”- tak zdecydowanie można określić naszego kolegę podinsp.Tomasza Krajewskiego, który jest policjantem Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy. Po raz kolejny pokazał swój profesjonalizm. Jego postawa, zaangażowanie i umiejętności tym razem uratowały życie policjantki. I za to został wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały.
KWP w Bydgoszczy -
„MAŁY RATOWNIK” - rusza program prewencyjny bydgoskich policjantów skierowany do trzecioklasistów
Bydgoscy policjanci rozpoczynają realizację programu prewencyjnego „Mały ratownik” skierowanego do uczniów klas III szkół podstawowych. Umowę partnerską dotyczącą realizacji tego projektu podpisali dzisiaj Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Sławomir Kosiński oraz Prorektor ds. Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska.
KMP Bydgoszcz -
Grafficiarz złapany na gorącym uczynku
Policjanci grudziądzkiej patrolówki zatrzymali 24-latka podejrzanego o malowanie graffiti na jednej z kamienic w centrum miasta. Mundurowi zabezpieczyli od niego kilkanaście puszek farby w sprayu. Mężczyzna stanie teraz przed sądem.
KMP Grudziądz -
Kcyńscy dzielnicowi propagowali kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”
Podczas majowych festynów organizowanych na terenie gminy Kcynia, dzielnicowi z miejscowego komisariatu znakowali rowery, prezentowali wyposażenie, jakie posiada policjant podczas służby oraz rozmawiali o bezpieczeństwie, wszystko to w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
KPP Nakło nad Notecią -
Finał drzewnej „usługi” w policyjnym areszcie
Włocławscy policjanci zatrzymali 2 osoby dokonujące kradzieży drzewa z lasu oraz zleceniodawcę tego przestępstwa. Do zatrzymania przyczyniły się osoby, które uniemożliwiły sprawcom odjechanie z miejsca zdarzenia i poinformowały o powyższym przestępstwie mundurowych. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Za kradzież drzewa może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Włocławek
