Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pożegnanie asp. Kingi Kęsik
Dziś przy dźwiękach orkiestry reprezentacyjnej KGP w asyście kompanii honorowej Policji odprowadziliśmy na "wieczną służbę" asp. Kingę Kęsik. Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi zmarła w poniedziałek, po długiej chorobie.
KWP w Bydgoszczy -
Są zarzuty dla dwóch osób w związku z tragedią w inowrocławskiej kamienicy
Nieumyślne spowodowanie śmierci jednego z lokatorów i narażenie kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu takie zarzuty usłyszał 54-letni mężczyzna i 69-letnia kobieta. Mieszkająca po sąsiedzku para zatkała przewód kominowy co spowodowało cofnięcie się dymu, a wraz z tym wydzielenie się tlenku węgla. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że to najprawdopodobniej było przyczyną tragedii.
KPP Inowrocław -
Spotkania dla bezpieczeństwa mieszkańców i gości Torunia
Toruńscy policjanci, tamtejsi strażnicy miejscy oraz przedstawiciele toruńskiego magistratu spotkali się z właścicielami i pracownikami klubów nocnych na szkoleniu dotyczącym szeroko pojętego bezpieczeństwa. Wszystkim powinno bowiem zależeć na dobrym samopoczuciu zarówno mieszkańców, jak i gości, odwiedzających Gród Kopernika. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. jak funkcjonują poszczególne służby i czego można od nich oczekiwać.
KMP Toruń -
Za zabicie kota grożą mu 2 lata więzienia
Policjanci zatrzymali 34-latka, który uśmiercił kota rzucając nim o ścianę. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia. Decyzją prokuratora trafił już pod policyjny dozór.
KMP Włocławek -
Mieszkaniec Fordonu zatrzymany przez policjantów z bydgoskich Wyżyn
Kryminalni z bydgoskich Wyżyn zatrzymali mieszkańca Fordonu podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. 18-latek posiadał w domu marihuanę, z której można by było zrobić blisko 36 porcji tego narkotyku. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci z Włocławka zabezpieczyli znaczną ilość marihuany
Mając podejrzenia, że włocławianie posiadają w mieszkaniach narkotyki, policjanci podjęli czynności. W wyniku tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów marihuany oraz zatrzymali 33 i 28-latka. Pierwszy z nich został objęty policyjnym dozorem i grozi mu do 10 lat więzienia. Los drugiego wkrótce się wyjaśni.
KMP Włocławek -
Włocławscy mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpiecznym surfowaniu w sieci
Włocławski dzielnicowy wspólnie z przedstawicielem profilaktyki społecznej realizując program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej nas” spotkali się z uczniami miejscowej Szkoły Podstawowej nr 23. Tematem rozmów z uczniami klas VI-VII były zagrożenia jakie płyną z nieodpowiedzialnego serfowania w sieci.
KMP Włocławek -
Kryminalni z Golubia-Dobrzynia wyjaśnili sprawę włamania do domu
Golubsko-dobrzyńscy kryminalni wyjaśnili sprawę włamania do domu jednorodzinnego, do którego doszło kilka dni temu na jednym z osiedli na terenie miasta. Dwaj sprawcy tego przestępstwa usłyszeli już zarzuty. Jednemu z nich grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności, drugiemu ponieważ jest recydywistą do 15.
KPP Golub-Dobrzyń -
Bezpieczne ferie - policyjne spotkania z uczniami
Jak co roku dni przed feriami zimowymi to czas wzmożonej pracy policjantów, szczególnie służb prewencji, jak i ruchu drogowego. Radziejowscy mundurowi spotkali się z uczniami w Osięcinach, gdzie mówili o właściwych zachowaniach podczas zimowego wypoczynku.
KPP Radziejów -
Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy
Dwaj mieszkańcy Brodnicy ujęli na gorącym uczynku pijanego mężczyznę, który kierował osobowym fordem. Zanim 43-latek został zatrzymany podróżował krajową "piętnastką", mając w organizmie ponad 2 promile. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
KPP Golub-Dobrzyń -
Dzielnicowi z Brześcia Kuj. w ostatniej chwili uratowali 53-latka
Dzielnicowi z komisariatu w Brześciu Kujawskim, pow. włocławski, zapobiegli tragedii. Dosłownie w ostatniej chwili weszli do budynku gospodarczego, w którym 53-latek chciał odebrać sobie życie. Policjanci zdjęli z jego szyi pętlę i czuwali nad nim do czasu przyjazdu pogotowia.
KMP Włocławek -
W Toruniu bezpieczniej dzięki dodatkowym patrolom
W ramach kolejnego porozumienia podpisanego w minionym roku przez Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego i Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego mieszkańcy mogli spotkać na terenie Grodu Kopernika blisko 3 400 więcej patroli. Fundusze przekazane przez magistrat pozwoliły policjantom na jeszcze większą aktywność i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom społecznym w celu ochrony życia, zdrowia oraz mienia.
KMP Toruń -
Wzmożone działania OPP na terenie Inowrocławia
Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy działali na terenie miasta pod kątem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwalczania wszelkich przypadków łamania prawa. Mundurowi legitymowali przechodniów jeśli była taka potrzeba i kontrolowali kierujących pojazdami. Efekt tych działań to kilkadziesiąt mandatów, a w jednym przypadku nawet postępowanie karne.
KPP Inowrocław -
Zmienne warunki atmosferyczne - uważajmy na drodze!
Trudne warunki pogodowe często są przyczyną różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Kujawsko-pomorscy policjanci apelują do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do zmieniającej się aury. Piesi natomiast powinni zadbać o swoją widoczność. Dzięki odblaskom z pewnością będą bezpieczniejsi.
KWP w Bydgoszczy -
Zarzuty za posiadanie i udzielanie narkotyków
Zarzut posiadania i udzielania środków odurzających usłyszał 26-latek z Nakła po tym, jak nakielscy kryminalni w użytkowanej przez niego piwnicy znaleźli narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli łącznie prawie 30 g zabronionych środków oraz 14 tabletek ekstazy. O losach mężczyzny zdecyduje sąd.
KPP Nakło nad Notecią -
Tragedia w oczku wodnym w Toruniu
Pomimo błyskawicznej reakcji policjantów nie udało się uratować kobiety, która wpadła do oczka wodnego w okolicach ul. Danielewskiego. Służby zaalarmował świadek, który zobaczył ciało unoszące się w wodzie. Mundurowi wyciągnęli 63-latkę i zaczęli reanimować. Kobieta ostatecznie trafiła do szpitala, gdzie niestety zmarła.
KMP Toruń -
Kujawsko-pomorscy policjanci prowadzą działania "ŚWIEĆ PRZYKŁADEM"
Od wczoraj kujawsko-pomorscy policjanci prowadzą akcję „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”, która wpisuje się w działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do celu”. Podczas kontroli mundurowi przede wszystkim przypominają pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.
KWP w Bydgoszczy -
Kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych
Utrzymujące się mrozy stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, bezradnych, dlatego mogileńscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami socjalnymi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. Patrole przekonują jednocześnie do skorzystania z pomocy ośrodków zapewniających nocleg i ciepły posiłek. My nie bądźmy obojętni widząc bezdomnych poinformujmy o tym odpowiednie służby.
KPP Mogilno -
Usłyszał 17 zarzutów
Policjanci z komendy powiatowej w Wąbrzeźnie ujawnili u 34–latka narkotyki. Mężczyzna usłyszał łącznie 17 zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielania. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu do 10 lat więzienia.
KPP Wąbrzeźno -
E-papierosy i inne używki tematem przewodnim spotkania mundurowych z młodzieżą w Mroczy
Nakielscy i mroteccy policjanci wspólnie prowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów mroteckiej Szkoły Podstawowej. Tematem przewodnim były zagrożenia wynikające z zażywania używek oraz demoralizacja i odpowiedzialność prawna nieletnich. Zajęcia współprowadziła pracownica nakielskiego Sanepidu.
KPP Nakło nad Notecią -
Spotkanie policjanta z gimnazjalistami
Brodnicki policjant spotkał się z uczniami Gimnazjum w Jastrzębiu. Tematem przewodnim spotkania, była odpowiedzialność karna osób nieletnich, a także bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii zimowych.
KPP Brodnica -
Z uczniami o cyberprzemocy
Policjantka z Rypina spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Rypinie, aby porozmawiać o niebezpieczeństwach, które niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z internetu. Głównym tematem spotkania była ochrona wizerunku i cyberprzemoc.
KPP Rypin -
Policjanci z Kikoła zatrzymali podejrzanego
Dzięki sprawnej pracy policjantów z Kikoła zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o prezentowanie treści pornograficznych nastolatce. Dziś (17.01) mężczyzna usłyszał zarzut dokonania przestępstwa, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nastolatka została zaczepiona na ulicy, gdy wracała ze szkoły.
KPP Lipno -
„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”
W czasie ferii policjanci będą widoczni nie tylko na drogach. Funkcjonariusze będą również pełnić służbę na stokach narciarskich. Mundurowi na nartach przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo i porządek na trasach, będą zwracać uwagę na zbyt brawurową jazdę oraz na pijanych narciarzy. Sprawdzą też, czy dzieci, które nie skończyły 16 lat, jeżdżą w kaskach.
KGP -
Odśnieżać szyby? Pewnie, że tak
Na jakie sankcje prawne narażany jest kierowca, gdy porusza się autem po drodze publicznej z zaszronionymi szybami? Chcesz wiedzieć? Przeczytaj.
KWP w Bydgoszczy -
Śledztwo wyjaśni co wydarzyło się w jednej z inowrocławskich kamienic
Inowrocławscy policjanci prokuratura gromadzi materiał dowodowy w sprawie śmierci 22-letniego mężczyzny i stanu zdrowia 20-letniej kobiety, która wymagała pilnej pomocy lekarzy. Biegli sprawdzają czy do tego tragicznego zdarzenia nie przyczynił się tlenek węgla.
KPP Inowrocław -
O odpowiedzialności za zaniedbania wobec zwierząt i nie tylko
Wiele wiemy o opiekowaniu się zwierzętami, więc dlaczego jest tak dużo przypadków zaniedbań wobec nich i krzywdzenia? Na to oraz inne pytania realizatorzy programu „Z sercem dla zwierząt” próbowali odpowiedzieć wspólnie z uczniami.
KPP Inowrocław -
Policjanci zatrzymali 18-latka, który wyrwał torebkę starszej kobiecie
18-letni mężczyzna odpowie za kradzież torebki, którą wyrwał starszej kobiecie. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona przewróciła się doznając obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Sprawca szybko został wytypowany przez policjantów i doprowadzony do prokuratury. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego usłyszał zarzut nieumyślnego ciężkiego uszkodzenia ciała. Za popełniony czyn grozi mu do 3 lat więzienia.
KMP Grudziądz -
Tragiczny wypadek na krajowej "jedynce"
Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj około 23.00 na drodze krajowej nr 1. W wyniku czołowego zderzenia dwóch TIR-ów śmierć ponieśli obaj kierowcy.
KPP Aleksandrów -
Z wizytą u przedszkolaków
Policjanci zawitali ostatnio do dzieci w inowrocławskim przedszkolu „U Natalki i Kubusia”. Tematyka dotyczyła rozmów na temat właściwych zachowań wobec obcych zwierząt, bo powiatowy program edukacyjny „Z sercem dla zwierząt” jest kontynuowany i w tym roku.
KPP Inowrocław -
W ośrodku „Judym” dzielnicowi rozmawiali o bezpieczeństwie pieszych
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szubinie, mł. asp. Przemysław Błaszkowski oraz sierż. szt. Tomasz Bukowski spotkali się z mieszkańcami Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu „Judym” w Kołaczkowie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo pieszych.
KPP Nakło nad Notecią -
Kinga przegrała walkę z chorobą
Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki asp. Kingi Kęsik z KPP w Tucholi. Kinga była doskonałym sportowcem, wyróżniającą się policjantką, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem. Będzie nam Ciebie brakowało!
KPP Tuchola -
Fordońscy policjanci zabezpieczyli ponad pół kg amfetaminy
Policjanci z Fordonu zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Pierwszy wpadł, gdy przewoził rowerem ponad pół kilograma amfetaminy. Drugi z podejrzanych został zatrzymany w mieszkaniu. Prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu zostali aresztowani na dwa miesiące.
KMP Bydgoszcz -
Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili wczoraj ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem realizowanych cyklicznie akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści.
KWP w Bydgoszczy -
Lipnowscy policjanci w porę ugasili pożar i zapobiegli tragedii
Dzięki sprawnej interwencji policjantów z Lipna ogień, który pojawił się w jednym z mieszkań przy ul. 3-ego Maja został w porę ugaszony. Mundurowi jako pierwsi walczyli z płomieniami i wyprowadzili lokatora z płonącego mieszkania.
KPP Lipno -
Funkcjonariusze z bydgoskich Wyżyn spotkali się z dziećmi
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Bydgoszcz – Wyżyny odwiedzili dzieci ze Świetlicy Osiedlowej „Wodny Kraj” przy ul. Toruńskiej 185 w Bydgoszczy. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.
KMP Bydgoszcz -
W czasie wolnym od służby zareagowała na podejrzane zachowanie kierowcy
Policjantka z komisariatu na toruńskim Śródmieściu jadąc po służbie prywatnym samochodem natychmiast zareagowała na podejrzane zachowanie kierowcy daewoo. Zaalarmowani o tym policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 77-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia
KMP Toruń -
Włamywacz nie zdążył nacieszyć się skradzionymi łupami
Zaledwie jeden dzień zajęło nakielskim kryminalnym ustalenie personaliów podejrzanego, który włamał się do piwnicy w jednej z kamienic, a do trzech innych usiłował. 29-latek został zatrzymany, a skradzione łupy odzyskane.
KPP Nakło nad Notecią -
Poszukiwany dwoma listami gończymi zatrzymany przez szubińskich mundurowych
W jednym z mieszkań na terenie gminy Szubin, pow. nakielski policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali 55-latka poszukiwanego na podstawie dwóch listów gończych do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego.
KPP Nakło nad Notecią -
Zajęcia profilaktyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rozstrzebowie
Nakielska policjantka wspólnie z przedstawicielką Sanepidu złożyły wizytę dzieciom w Szkole Podstawowej w Rozstrzebowie. Podczas pogadanki prelegentki opowiadały dzieciom między innymi o bezpieczeństwie, regulacjach prawnych dotyczących nieletnich oraz higienie.
KPP Nakło nad Notecią -
Policyjne kontrole autokarów
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Inowrocławiu nie tylko podczas zaplanowanych działań zatrzymują i kontrolują autokary do przewozu dzieci i młodzieży. Sprawdzają również te autobusy, którymi wyjeżdżają na szkolne wycieczki dzieci i młodzież, a o co proszą ich rodzice.
KPP Inowrocław -
Ćwiczenia włocławskich służb z zakresu ratownictwa wodnego
Włocławscy mundurowi wspólnie z ratownikami włocławskiego WOPR-u szkolili się na basenie miejskim. Ćwiczenia, które realizowane są zgodnie z podpisanym porozumieniem o współpracy obu służb pozwalają na doskonalenie swoich umiejętności i późniejsze wykorzystanie podczas akcji ratowniczych.
KMP Włocławek -
Zatrzymani z narkotykami
Blisko 200 gramów zakazanych środków psychoaktywnych zabezpieczyli kryminalni z rypińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Do sprawy zatrzymali cztery osoby, w tym jedną nieletnią. Wobec jednego z zatrzymanych mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny.
KPP Rypin -
W Kruszwicy wpadł nieletni z narkotykami
Dzielnicowi z kruszwickiego komisariatu uzyskali informację o nastolatku, który może posiadać narkotyki. W trakcie zatrzymania młodzieniec usiłował zmylić funkcjonariuszy podając nieprawdziwe dane, ale na nic się to zdało. Nieletni trafił już do ośrodka wychowawczego, tak bowiem zadecydował sąd rozpatrując wcześniejszy jego konflikt z prawem.
KPP Inowrocław -
Odprawa podsumowująca rok 2017 w kujawsko-pomorskiem
Spadek ilości przestępstw, w tym tych najbardziej uciążliwych - kryminalnych oraz wysoka wykrywalność - to trendy podsumowujące statystycznie rok 2017. Miniony rok to także narzędzia usprawniające kontakt z mieszkańcami poprzez działającą Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja Komenda”.
KWP w Bydgoszczy -
Nagranie z kamery pogrążyło chuliganów
Świadectwem dokonanych przez sprawców zniszczeń był zapis na kamerze zamontowanej w jednym z aut. To on stanowi niezbity dowód na niszczycielską działalność młodzieńców, którzy urządzili sobie zabawę skacząc po samochodach i uderzając w nie sklepowym metalowym koszem. Sprawcy już usłyszeli zarzut zniszczenia mienia w sposób chuligański, za co grozi im do 5 lat więzienia.
KMP Toruń -
Odpowie za posiadanie marihuany i złamanie sądowego zakazu
Kryminalni z bydgoskiego Błonia zatrzymali 19-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna złamał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego plecaku marihuanę, z której można by było zrobić blisko 60 porcji tego narkotyku. O jego dalszym losie zadecyduje już sąd.
KMP Bydgoszcz -
Wpadł podczas włamania do auta
Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu na gorącym uczynku zatrzymali 17-latka, który włamał się do osobowego volkswagena. Mężczyzna już usłyszał zarzut. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.
KMP Toruń -
Pierwsza w tym roku akcja oddawania krwi za nami
41 śmiałków odpowiedziało na zorganizowaną po raz pierwszy w tym roku akcję oddawania krwi. Dzięki temu Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zyskało ponad 18 litrów tego jakże cennego leku. Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWP w Bydgoszczy już zaprasza na kolejną akcję, która odbędzie się 23 marca.
KWP w Bydgoszczy -
Trefny towar nie trafi na „czarny rynek”
Włocławscy policjanci zarekwirowali nielegalną krajankę, papierosy i alkohol. 34-letni właściciel trefnego towaru, który swą przestępczą działalnością naraził Skarb Państwa na straty usłyszał już zarzut z kodeksu karnego skarbowego.
KMP Włocławek
