Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Uratowali nastoletnią desperatkę
Policjanci z komisariatu Toruń Rubinkowo bez chwili wahania ruszyli na pomoc nastolatce. Dziewczyna usiłowała skoczyć z wiaduktu co skutecznie uniemożliwili mundurowi. Świadkowi zdarzenia dziękowali funkcjonariuszom za sprawną akcję.
KMP Toruń -
Uroczysta Msza Święta w kościele na Rybakach
Policjanci z toruńskiej komendy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Parafii pw. św. Michała Archanioła i Błogosławionego Bronisława Markiewicza. Obecność mundurowych nie była przypadkowa. W czasie mszy poświęcono umieszczoną w prezbiterium figurę patrona parafii Św. Michała Archanioła z Góry Gargano, który jest patronem policjantów.
KMP Toruń -
Myślał, że uniknie kontroli drogowej
To miała być kontrola drogowa, jakich wiele. Okazało się jednak, że 29-letni kierowca nie zamierza się zatrzymać. Jechał dalej, niemal potrącając policjanta. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu. Grożą mu teraz 3 lata więzienia.
KMP Grudziądz -
Najbliższe miesiące spędzi za kratami
Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu doprowadzili do sądu 32-latka zatrzymanego za łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W jego domu policjanci znaleźli ponad 460 g amfetaminy. Sąd aresztował mężczyznę na najbliższe 3 miesiące.
KMP Toruń -
Mundurowi weryfikowali zgłoszenia z KMZB
Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej dyscyplinowali kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. Działania mundurowych to wynik zgłoszeń mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci na spotkaniach w Szkole Podstawowej nr 17
Kilkudziesięciu uczniów z najmłodszych klas w Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Rudackiej wzięło udział w spotkaniu z policjantami z Podgórza. Przez zabawę do wiedzy to myśl przewodnia, która towarzyszyła policjantom. Aby jeszcze bardziej zaakcentować przekazywane treści na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły" policjanci użyli dobrze znanej dzieciom maskotki Spange Boba.
KMP Toruń -
Konferencja naukowa „Reagowanie w sytuacjach kryzysowych - Polańczyk 2017"
W dniach 25-27 września w Pałacu w Olszanicy w woj. podkarpackim odbyła się trzydniowa konferencja naukowa nt.: „Reagowanie w sytuacjach kryzysowych - Polańczyk 2017", zorganizowana przez Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz KWP w Rzeszowie. Jej celem było wskazanie roli i zadań podmiotów w przedmiotowym obszarze, a także zbliżenie „świata nauki do świata praktyki”.
KWP w Bydgoszczy -
Komenda Miejska Policji w Grudziądzu otrzyma nowy miernik prędkości
Dzięki porozumieniu zawartym między Miejskim Zakładem Komunikacji w Grudziądzu, a Stowarzyszeniem „Bezpieczny Rejon Grudziądzki”, Komenda Miejska Policji w Grudziądzu otrzyma nowy laserowy miernik prędkości. Sprzęt zostanie przekazany funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego, co w znaczący sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na grudziądzkich drogach.
KMP Grudziądz -
Janikowscy policjanci znakowali rowery
Dopisała pogoda i frekwencja. Chętnych do przystąpienia do prewencyjnej akcji oznakowania roweru było wielu. Działania zorganizowali policjanci z Komisariatu Policji w Janikowie.
KPP Inowrocław -
Śmiertelny wypadek na skrzyżowaniu w Bydgoszczy
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego. Na skrzyżowaniu w Bydgoszczy doszło do zderzenia dwóch aut. W wyniku uderzenia śmierć poniosła pasażerka jednego z pojazdów.
KMP Bydgoszcz -
Złamał sądowy zakaz i nie zatrzymał się do kontroli drogowej
Patrol z Białych Błot zatrzymał kierowcę, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 29-latek wpadł po krótkim pościgu. Mężczyzna nie zatrzymał się funkcjonariuszom do kontroli drogowej. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.
KMP Bydgoszcz -
Aresztowany za kradzież rozbójniczą
Kryminalni z Inowrocławia namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży w sklepie. Po tym, jak usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, grozi mu do 10 lat więzienia.
KPP Inowrocław -
Tragiczny w skutkach wypadek w Nowej Wsi. Dwie osoby nie żyją
Golubsko-dobrzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w miejscowości Nowa Wieś gm. Ciechocin. Na skutek uderzenia autem w drzewo zgineło dwóch pasażerów, kierujący z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.
KPP Golub-Dobrzyń -
Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze
Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo st.sierż. Dawid Wełnicki wraz z Izabelą Adamczak-Trzaskalską przy wsparciu dzielnicowych przeprowadzili pogadanki z najmłodszymi. Tematem spotkań była ,,Bezpieczna droga do przedszkola/do szkoły”, której adresatami były dzieci w wieku 4-7 lat.
KMP Bydgoszcz -
Śmiertelne potrącenie rowerzysty w gminie Sadki
Policjanci z Mroczy wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (29.09) na trasie Broniewo - Dębionek w gminie Sadki. Osobowe volvo potrąciło 75-letniego rowerzystę, który na skutek doznanych obrażeń zmarł.
KPP Nakło nad Notecią -
Policjanci na Dniu Otwartym WORD-u
Jak co roku, włocławscy policjanci uczestniczyli w Dniu Otwartym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Na imprezę licznie przybyli uczniowie z miasta i okolicznych powiatów, którym mundurowi prezentowali służbowe quady, motocykle i radiowozy. Spotkanie było też doskonałą okazją do przekazania młodym ludziom kilku ważnych zasad związanych z bezpieczeństwem na drodze.
KMP Włocławek -
Udawał kominiarza
Udawał, że jest fachowcem uprawnionym do wykonywania przeglądów kominiarskich. Kazał sobie płacić za wykonaną usługę. Tymczasem nie był uprawniony do świadczenia takich usług. Przedwczoraj wpadł w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Lubiczu.
KMP Toruń -
Profesjonalizm dyżurnego policji = uratowane życie
Policjanci z Mogilna uratowali 57-latka, który próbował popełnić samobójstwo. Dzięki opanowaniu dyżurnego i błyskawicznej interwencji udało się zapobiec tragedii. Desperat trafił pod opiekę lekarzy.
KPP Mogilno -
Nakielscy kryminalni zlikwidowali rodzinny biznes narkotykowy
12 lat więzienia grozi podejrzanym, których zatrzymali kryminalni z Nakła do sprawy wprowadzania do obrotu środków odurzających. Dwoje podejrzanych dziś zostało aresztowanych i najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Trzeci zatrzymany został objęty policyjnym dozorem. Sprawę będzie rozstrzygał sąd.
KPP Nakło nad Notecią -
Poszukiwany zatrzymany przez szubińską „patrolówkę”
W jednym z mieszkań na terenie gminy Szubin, pow. nakielski, policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali 34-latka poszukiwanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna jeszcze dziś trafi do zakładu karnego.
KPP Nakło nad Notecią -
Policyjne działania „Bezpieczny pieszy” w powiecie świeckim
Od środy świeccy policjanci prowadzą wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczny pieszy". Mundurowi rozdają kamizelki odblaskowe tym uczestnikom ruchu drogowego, którzy w okresie jesienno-zimowym szczególnie narażeni są na udział w zdarzeniach drogowych. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu oraz ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych.
KPP Świecie -
Amfetamina w mieszkaniu 32-latka
Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 32-latka, który w mieszkaniu miał ponad 460 g amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 10 lat więzienia.
KMP Toruń -
Debata społeczna „Bezpieczny Senior”
W Domu Pomocy Społecznej KOMBATANT w Ugoszczu odbyła się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczny Senior”. W spotkaniu uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie mł. insp. Mirosław Dąbrowski oraz rypińscy policjanci. Spotkanie poświęcone było szeroko rozumianemu bezpieczeństwu Seniorów.
KPP Rypin -
„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.
KGP -
Policjanci spotkali się z dyrektorami szkół
Policjanci z grudziądzkiej komendy spotkali się z dyrektorami szkół. Podczas spotkania mundurowi zaprosili do udziału w projektach wspierających szkolne programy profilaktyki pod nazwą „DOBRE KINO Z DAWKĄ WIEDZY” oraz „AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA”
KMP Grudziądz -
Poszukiwany wskoczył do stawu, by uniknąć spotkania z mundurowymi
34-latka poszukiwały sądy w Rypinie i Toruniu do czterech wyroków, w których miał zasądzone łącznie ponad cztery i pół roku więzienia. Wszystkie za liczne kradzieże i włamania. Mężczyzna, chcąc za wszelką cenę uniknąć "odsiadki", na widok policjantów wskoczył do pobliskiego stawu.
KMP Toruń -
Dzieci wysłały kartki o bardzo ważnej treści
Policjanci angażują w bezpieczeństwo dzieci i młodzież, proponując im różne formy aktywności. Wszystko po to, by zasady bezpiecznych zachowań zostały w świadomości jak najdłużej. Ważna informacja i cenna wskazówka, została wysłana do rodziców!
KPP Inowrocław -
Spotkania policjantów w ważnych sprawach
Rypińscy policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach. Podczas spotkań rozmawiają o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Jak zawsze przy takich okazjach pada wiele pytań do policjantów na temat ich pracy.
-
Razem „rozkręcali” bezpieczeństwo
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... prze cały rok szkolny” zainicjowanej przez MSWiA , policjanci grudziądzkiej komendy wzięli udział w pikniku organizowanym przez Wydział Transportu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, skierowanego do uczniów szkół podstawowych. W trakcie imprezy organizatorzy wraz mundurowymi promowali bezpieczne zachowania na drodze.
KMP Grudziądz -
Policjanci na rozstrzygnięciu konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”
Dzieci można edukować w zakresie bezpieczeństwa w różny sposób. Czasem są to pogadanki, warsztaty, ale i konkursy. Finał konkursu plastycznego odbył się ostatnio w Szkole Podstawowej nr 1 w Kruszwicy, pow. inowrocławski. W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczyli policjanci.
KPP Inowrocław -
Przyjechał gościnnie na włamania i wpadł
Policjanci z Włocławka zatrzymali na gorącym uczynku 46-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który włamał się do domu na osiedlu Południe. Dzięki czujności sąsiada i szybkiej reakcji stróżów prawa złodziej nie zdążył uciec z łupem. Funkcjonariusze ustalili również, że tego samego dnia okradł dom w Radziejowie. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.
KMP Włocławek -
Łupem złodzieja padły gry komputerowe
Zaledwie jeden dzień zajęło nakielskim kryminalnym ustalenie personaliów złodzieja, który w jednym ze sklepów na terenie miasta ukradł gry komputerowe warte 500 złotych. Podejrzany już usłyszał zarzuty i grozi mu kara do 5 lat więzienia.
KPP Nakło nad Notecią -
Usłyszał zarzut rozboju na nastolatce
Kara do 12 lat więzienia grozi 32-letniemu mężczyźnie, który zaatakował nastolatkę i ukradł jej telefon. Teraz nie wywinie się od odpowiedzialności.
KPP Inowrocław -
Spokojnie to tylko ćwiczenia
Akcja toruńskich policjantów, w tym dynamiczny pościg, który mogli zaobserwować mieszkańcy dzielnicy Wrzosy to na szczęście tylko ćwiczenia. Głównym ich założeniem było doskonalenie umiejętności w dziedzinie organizacji i prowadzenia policyjnych działań pościgowych.
KMP Toruń -
Kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym
Kryminalni z Torunia namierzyli poszukiwanego listem gończym 35-latka. Mężczyzna ukrywał się w specjalnie w tym celu wygospodarowanym, ale zakamuflowanym pomieszczeniu. Od razu trafił za kraty, gdzie spędzi 2 lata. Na tyle został bowiem skazany za włamania z przeszłości. Niewykluczone jednak, że "posiedzi" tam dłużej, bo w miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli amfetaminę.
KMP Toruń -
Włocławscy mundurowi czytali bajki najmłodszym przedszkolakom
Rozmowy o bezpieczeństwie najmłodszych, a także czytanie bajek – to jedne z elementów dzisiejszego spotkania włocławskich policjantów z przedszkolakami „EKOLUDKA” we Włocławku. W ten sposób mundurowi chcieli pokazać dzieciom i dorosłym, że wspólne czytanie bajek, to fajna sprawa, nie tylko rozwija wyobraźnię, ale też zacieśnia więzi w rodzinie.
KMP Włocławek -
Nakielscy policjanci na spotkaniach profilaktycznych, bo „Kręci ich bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”
W Szkole Podstawowej w Witosławiu oraz jednej z nakielskich „podstawówek” nakielscy policjanci przeprowadzili spotkania profilaktyczne dla dzieci, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Podczas spotkań mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie, zachowaniu na jezdni oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich.
KPP Nakło nad Notecią -
Ćwiczenia "WISŁA 2017" w Mogilnie
Zgłoszenie o wybuchu pożaru w szkole podstawowej i podłożeniu ładunku wybuchowego w Urzędzie Gminy w Dąbrowie to scenariusz ćwiczeń obronnych, jakie wczoraj zorganizował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Mogilnie. Wzięli w nich również udział policjantów-specjalistów z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego.
KPP Mogilno -
Ważna lekcja o bezpieczeństwie
Jak unikać niebezpiecznych sytuacji? Czym może skutkować lekkomyślność na drodze? Co robić kiedy obca osoba będzie chciała nawiązać z nami kontakt? To tylko część z pytań, na które odpowiedziała dzieciom policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.
KPP Mogilno -
Spotkania policjantów z Seniorami w Cekcynie
W Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie miejscowi funkcjonariusze przeprowadzili kolejne spotkanie realizowanego projektu "Seniorzy w Re(Akcji) w Gminie Cekcyn" w ramach "Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017". Podczas rozmowy z uczestnikami przede wszystkim zwrócono uwagę na zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze w otaczającym ich środowisku.
KPP Tuchola -
"Motylki" gościły policjanta
Policjant z bydgoskiego Błonia odwiedził dzieci z Przedszkola „Motylek”. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusz przygotował dla najmłodszych odblaskowe prezenty.
KMP Bydgoszcz -
Poszukiwany-zatrzymany
Radziejowscy policjanci zatrzymali poszukiwanego, który unikał więzienia. Sąd wymierzył mu karę pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa drogowe. 42-latek trafił za kraty, gdzie spędzi najbliższe miesiące.
KPP Radziejów -
Tragedia na przejściu dla pieszych
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącony został 83-letni mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali 38-letniemu kierującemu prawo jazdy.
KMP Bydgoszcz -
Jesienią zadbajmy o nasze bezpieczeństwo - nośmy "odblaski"
Okres jesienny charakteryzuje się szybko zapadającym zmierzchem. W tym czasie dochodzi też do częstych zmian atmosferycznych, pojawiają się mgły, opady deszczu, a nawet i przygruntowe przymrozki. Uczestnicy ruchu drogowego nie są w stanie przewidzieć zmieniających się warunków atmosferycznych, ale mogą, a wręcz powinni przewidzieć zachowania innych uczestników ruchu drogowego, zachowując zasadę ograniczonego zaufania.
KWP w Bydgoszczy -
Krótko po kradzieży był już w rękach policjantów
Włocławscy policjanci zatrzymali 26-latka krótko po tym, jak skradł kasetkę z pieniędzmi ze sklepu w centrum miasta. Funkcjonariusze odzyskali też znaczną część skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności .
KMP Włocławek -
Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia prowadzili warsztaty
Policjanci ze śródmiejskiego komisariatu, w ramach współpracy, gościli w Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Ogrodowej 9 w Bydgoszczy. Wizyta miała formę warsztatów, w których uczestniczyli pracownicy socjalni, a także osoby dotknięte przemocą w rodzinie. Dzielnicowi poruszali tematy związane z udzielaniem pierwszej pomocy, samoobrony i bezpieczeństwem.
KMP Bydgoszcz -
Szkolenie z zakresu przeciwdziałania stosowaniu tortur
Naczelnicy wydziałów prewencji oraz kryminalnych z jednostek terenowych kujawsko-pomorskiego garnizonu, a także dowódcy plutonów OPP i przedstawiciele wydziałów: prewencji, kryminalnego, konwojowego i kontroli KWP w Bydgoszczy szkolili się z zakresu przeciwdziałania stosowaniu tortur oraz innym formom przekraczania uprawnień przez funkcjonariuszy Policji. Zajęcia poprowadzili prelegenci z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
KWP w Bydgoszczy -
Bydgoscy policjanci szkolili klasy policyjne na biwaku w Wielonku
Uczniowie wszystkich klas policyjnych XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy byli w zeszłym tygodniu na trzydniowym biwaku integracyjnym w Wielonku. Dołączyli też do nich bydgoscy policjanci. Funkcjonariusze uczyli młodzież między innymi dyscypliny i samoobrony.
KMP Bydgoszcz -
Próbował zalać sklep, by zatrzeć ślady kradzieży
29–latek z Mogilna przez uchylone okno wszedł do punktu handlowego i ukradł 1250 złotych. Mężczyzna, chcąc zatrzeć za sobą ślady, wyrwał zawór centralnego ogrzewania i próbował zalać pomieszczenie. Jego plan spalił na panewce, gdyż w instalacji było mało wody, a on sam, gdy wychodził został zarejestrowany przez kamerę monitoringu. Sprawca został zatrzymany przez dzielnicowego już w kilka godzin od zgłoszenia.
KPP Mogilno -
Podsumowanie policyjnej akcji ,,Prędkość” na kujawsko-pomorskich drogach
Kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Jak sama nazwa wskazuje funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na tych kierowców, którzy lekceważyli ograniczenia, zwłaszcza w terenie zabudowanym. Przez kilkanaście godzin trwania akcji mundurowi zatrzymali aż 746 takich delikwentów.
KWP w Bydgoszczy
