Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Finał eliminacji wojewódzkich do ogólnopolskich zawodów "Dzielnicowy Roku 2017"
W piątek (22.09.2017r.) dzielnicowi z komend miejskich i powiatowych policji woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali w eliminacjach wojewódzkich do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.
-
Szybka reakcja pracownicy Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu
Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak zaprosił do jednostki Panią Ewę z Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu . To dzięki jej działaniu, udało się ochronić oszczędności życia starszej kobiety, którą próbował oszukać fałszywy wnuczek.
KPP Inowrocław -
Dzielnicowa była czujna
W piątek (22.09.2017r.) policjantka Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon, będąc już po pracy, zauważyła w Starym Fordonie dwóch braci, stojących przy bankomacie. Wiedziała, że jeden z nich jest poszukiwany. Działania były szybkie.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci z Nowego odzyskali skradzione audi Q5
Policjanci z Nowego, pow. świecki, odzyskali audi Q5, które zostało skradzione na terenie Ostródy. Pojazd znajdował się w pobliżu jednego z parkingów przy drodze krajowej 91 w miejscowości Kurzejewo, pow. świecki. Auto wróciło już do właściciela. Teraz policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.
KPP Świecie -
Nieuczciwy ubezpieczyciel wyłudził ponad 113 tys. złotych
Inowrocławscy policjanci zatrzymali i rozliczyli do sprawy mężczyznę, który nadużywał swoich kompetencji. Mając dostęp do danych i będąc ubezpieczycielem czerpał korzyści z nielegalnego procederu. Podejrzany usłyszał 114 zarzutów oszustw. Teraz poniesie tego konsekwencje.
KPP Inowrocław -
Cel projektu EDWARD osiągnięty w 100%
Kujawsko-pomorscy policjanci włączyli się w "Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD). Celem akcji było zmniejszenie liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym poprzez wzmożone kontrole oraz informowanie kierowców o zagrożeniach, a także podnoszenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego. "Wizję zero" zrealizowaliśmy w 100%, bo na drogach regionu tego dnia nikt nie zginął.
KWP w Bydgoszczy -
Podsumowanie działań „Bezpieczne drogi krajowe”
„Bezpieczne drogi krajowe” pod taką nazwą kujawsko-pomorscy policjanci przez trzy dni prowadzili wzmożone działania, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na całej długości nadzorowanych dróg krajowych naszego województwa. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na tych, którzy przekraczają prędkość, ale też bezwzględnie eliminowali tych, którzy nie powinni wsiąść za kierownicę, bo wcześniej pili alkohol.
KWP w Bydgoszczy -
"Kręcili bezpieczeństwo...” z uczniami Szkoły Podstawowej w Zbicznie
Policjanci z Brodnicy odwiedzili szkołę w Zbicznie. Z klasami "podstawówki" funkcjonariusze rozmawiali na tematy związane z bezpieczeństwem podczas drogi do i ze szkoły, a także zabaw na podwórku. Wszystko w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, organizowanych pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz programu „Bezpieczna +”, do którego przystąpiła szkoła ze Zbiczna.
KPP Brodnica -
Zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków
Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 20-latka, który w mieszkaniu miał ponad 40 g marihuany i ponad 20 g amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 3 lat więzienia.
KMP Toruń -
Konkurs „Filmowy przeWODNIK” rozstrzygnięty!
11 września 2017 roku został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs „Filmowy przeWODNIK” zorganizowany w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jury wyłoniło 4 zespoły, które nadesłały najciekawsze filmy promujące bezpieczny wypoczynek w wodzie i nad wodą.
KGP -
Pijany wjechał do rowu i… poszedł do domu spać
Policjanci grudziądzkiej komendy zatrzymali 39-latka, który w jednej z miejscowości powiatu spowodował kolizję drogową, wjeżdżając samochodem osobowym do rowu, po czym… poszedł do domu spać. Funkcjonariusze trafili do jego miejsca zamieszkania po śladach krwi prowadzących od rozbitego auta do drzwi posesji. Alkotest wykazał, że kierowca ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
KMP Grudziądz -
Laureaci turnieju ,,Patrol Roku 2017” uczyli samoobrony
Był pot, była walka - jest satysfakcja i większe poczucie bezpieczeństwa. Tak można podsumować zajęcia z samoobrony przeprowadzone w Pałacu Lubostroń przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Barcinie, pow. żniński.
KPP Żnin -
Inowrocławscy policjanci na szkolnej pogadance
Pierwszoklasiści SP nr 5 w Inowrocławiu jedną z czwartkowych lekcji spędzili na rozmowie z policjantami. Mundurowi, podczas lekcji, posługiwali się różnymi rekwizytami co zachęciło małych uczniów do uczestnictwa w ćwiczeniach.
KPP Inowrocław -
Świętując urodziny ukradli rower, nazajutrz wpadli w ręce dzielnicowych
Dzielnicowi z Dobrego, pow. radziejowski, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli rower z placu zabaw. Jednoślad odzyskano i zwrócono właścicielce. Sprawcy tłumaczyli się zbyt dużą dawka wypitego alkoholu z okazji ich urodzin.
KPP Radziejów -
Kradł w Ostródzie, bo bał się, że w Bydgoszczy i Toruniu ktoś go rozpozna
Policjanci z Ostródy zatrzymali 33-latka, który w ich mieście kradł portfele z torebek. Ten sam złodziej działał również w Toruniu i w Bydgoszczy. Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu przedstawili mu 9 zarzutów za przestępstwa, których dopuścił się na terenie naszego województwa. Mężczyzna jest recydywistą, więc grozi mu surowsza kara.
KMP Toruń -
Poszukiwany i bez uprawnień kierował autem pod wpływem alkoholu
Patrol z bydgoskiego Błonia zatrzymał poszukiwanego listem gończym 25-latka. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości bez uprawnień. Usłyszał już zarzut. Teraz może grozić do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
KMP Bydgoszcz -
21 września Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach - projekt EDWARD
Ilość ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych w Polsce systematycznie spada, ale niestety nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Pomimo wielu działań podejmowanych przez Policję i instytucje krajowe, jak również organizacje międzynarodowe, w dalszym ciągu liczba osób zabitych oraz ciężko rannych jest zatrważająca. Wymusza to poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.
KWP w Bydgoszczy -
Złodziej nie zdążył nacieszyć się łupem, bo szybko zatrzymali go policjanci
Kilka godzin wystarczyło świeckim mundurowym na zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego. Policjanci odzyskali mienie i zwrócili właścicielce. Złodziejowi grozi do 5 lat więzienia.
KPP Świecie -
Kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży
Policjanci z Rypina przedstawili zarzuty dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzież mienia. Złodziejami okazali się dwaj mieszkańcy powiatu rypińskiego w wieku 19 i 25 lat. Ich łupem padły dwa akumulatory. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Rypin -
Całą klasą trafili na Policję
Klasa V Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu zawitała w odwiedziny do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Było zwiedzanie siedziby mundurowych i duża dawka cennych informacji.
KPP Inowrocław -
"Botanik" z Chełmna trafił za kraty
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zlikwidowali uprawę konopi. W trakcie akcji zabezpieczyli także sprzęt i 0,5 kg suszu. 31-letni plantator usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków oraz ich produkcji i decyzja sądu trafił do aresztu na 2 miesiące.
KPP Chełmno -
O włos od tragedii
O wielkim szczęściu może mówić 70-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju, który nie zachował należytej ostrożności wjeżdżając samochodem na przejazd kolejowy w miejscowości Wałdowo Szlacheckie (powiat grudziądzki) i wpadł pod nadjeżdżający pociąg. Na szczęście, w wyniku zdarzenia, nikt nie odniósł obrażeń.
KMP Grudziądz -
Rowerzysta próbował wręczyć łapówkę brodnickim policjantom
Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 74-letniego rowerzystę, który próbował ich przekupić. Cyklista miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, a gdy miał dmuchnąć w alkotest nie był w stanie tego zrobić. Na dodatek, by uniknąć problemów usiłował wcisnąć funkcjonariuszom 30 zł. To był przysłowiowy gwoźdź do trumny. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.
KPP Brodnica -
Przedszkolaki z wizytą w mogileńskiej komendzie policji
Policjantów mogileńskiej komendy odwiedziły wczoraj dzieci z Przedszkola nr 2 w Mogilnie. Wizyta odbyła się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.
KPP Mogilno -
,,Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” u pierwszoklasistów z Barcina i Żnina
Z początkiem września ruszyła ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, a z nią spotkania z uczniami, podczas których policjanci uczą podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły. Mundurowi odwiedzili uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w Żninie i Barcinie.
KPP Żnin -
Naraził Skarb Państwa na straty
Ponad 100 kg suszu tytoniowego zabezpieczyli wczoraj policjanci z Chełmna. Nieoznakowane wyroby akcyzowe przechowywał na posesji 55-letni mieszkaniec gminy Chełmno. Mężczyzna już usłyszał zarzut, grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Chełmno -
Spotkanie wąbrzeskich policjantów z bankowcami
W Komendzie Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami placówek bankowych, działających na terenie całego powiatu. Dotyczyło ono zapobiegania popełnianiu przestępstw dokonywanych na tzw. wnuczka czy policjanta oraz wypracowaniu metod współpracy pomiędzy instytucjami.
KPP Wąbrzeźno -
PGE Skra Bełchatów + Policja Żnin = ,,Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”
Dla uczniów "podstawówek" z Barcina i Gąsawy była to nie lada atrakcja. Żnińscy policjanci zorganizowali wyjazd na trening wicemistrzów Polski siatkarzy PGE Skra Bełchatów, a przy okazji promowali bezpieczeństwo w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. W spotkaniu uczestniczył też policyjny Polfinek, który wspólnie z uczniami i zawodnikami pozował do zdjęć.
KPP Żnin -
Dwaj dzielnicowi z Chełmna uratowali desperatkę
Dzięki dynamicznej i zdecydowanej reakcji dzielnicowych z Chełmna uratowana 28-latka w porę trafiła pod opiekę lekarzy. Jeden z policjantów st. asp. Grzegorz Dudziński, nie bacząc na wartki nurt lodowatej Wisły, wskoczył do wody i wyciągnął desperatkę na brzeg. Tam przykryli ją polarami i do czasu przyjazdu karetki kontrolowali jej stan.
KPP Chełmno -
„Akademia Bezpieczeństwa” w bydgoskim Myślęcinku już się zaczęła!
Ponad 1100 uczniów szkół podstawowych, a także przedszkolaków będzie uczestniczyć przez cztery dni w zajęciach „Akademii Bezpieczeństwa” w bydgoskim Myślęcinku. Organizatorami tego przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy i Straż Miejska w Bydgoszczy. Do udziału w nim zostały zaproszone zaprzyjaźnione służby oraz przedstawiciele różnych instytucji.
KMP Bydgoszcz -
Okradał firmę, w której pracował
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który został zatrzymany przez świeckich kryminalnych do sprawy licznych kradzieży telefonów komórkowych o łącznej wartości ponad 8000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
KPP Świecie -
Zawiadomiła o rozboju, którego nie było
Mieszkanka powiatu żuromińskiego zawiadomiła policjantów o rozboju. Według jej zeznań na ul. Gagarina w Toruniu napadł na nią nieznany mężczyzna i ukradł laptopa. Policjanci od początku mieli podejrzenia, że 22-latka nie mówi prawdy. W konsekwencji wyszło na jaw, że do zdarzenia nie doszło. Po czasie zgłaszająca przyznała się, że całą sytuację wymyśliła, aby uzyskać pieniądze z ubezpieczenia. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia.
KMP Toruń -
Nękał sąsiadkę, dlatego trafił za kraty
Groził sąsiadce i spowodował u niej obrażenia, dlatego trafił za kraty, gdzie spędzi tymczasowo 3 miesiące. Tak zadecydował sąd na podstawie zgromadzonego przez żnińskich policjantów materiału dowodowego. Za przestępstwa, o które jest podejrzany 53-latek grozi kara do 2 lat więzienia.
KPP Żnin -
Policjant z bydgoskich Wyżyn odwiedził przedszkolaków
Mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny, na specjalne zaproszenie, odwiedził dzieci w Przedszkolu Niepublicznym "IGUŚ" w Łochowicach przy ulicy Łososiowej. Funkcjonariusz zaprezentował dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa poruszania się po drodze.
KMP Bydgoszcz -
Nakielscy policjanci z wizytą u przedszkolaków w Kcyni
O bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko rozmawiali z kcyńskimi przedszkolakami policjanci z Nakła. Atrakcją dla maluchów była też możliwość spotkania z policyjnym czworonogiem Rokim.
KPP Nakło nad Notecią -
Łapówka zamiast mandatów
Kierowca scanii nie zatrzymał się na czerwonym świetle i z impetem przejechał przez drogę krajową 91. Gdy policjanci wystawili mu mandaty za wykroczenia przyjął je, po czym wręczył, kładąc na bloczku mandatowym, 80 zł. łapówki. Dlatego teraz odpowie za przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.
KPP Chełmno -
Włocławscy policjanci „Nakręcają na bezpieczeństwo… pierwszaków”
Początek roku szkolnego to spotkania dzielnicowych i specjalistów od profilaktyki z najmłodszymi uczniami, którzy dopiero rozpoczęli naukę w szkole. W ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” mundurowi przekazują w prosty sposób i przy pomocy miasteczka ruchu drogowego zasady bezpieczeństwa na drodze.
KMP Włocławek -
Z wizytą u przedszkolaków w Krzywosądzy, w powiecie radziejowskim
Kolejne odwiedziny radziejowskich mundurowych w przedszkolu. Tym razem odwiedzili milusińskich w Krzywosądzy. Spotkanie wpisało się w cykl spotkań „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”.
KPP Radziejów -
Podejrzani o oszustwa i wyłudzanie kredytów usłyszeli zarzuty
Blisko siedem tomów akt, dwunastu podejrzanych, którzy usłyszeli 23 zarzuty. To efekt ponad rocznej pracy radziejowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Mundurowi szacują, że podejrzani wyłudzili kilkaset tysięcy złotych.
KPP Radziejów -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim po prawie roku jej funkcjonowania
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W naszym województwie służy ona mieszkańcom już prawie rok. W powiecie brodnickim mieszkańcy dotychczas wskazali prawie 370 takich punktów, które uważają za zagrożone.
KPP Brodnica -
Piknik na czterech łapach w Toruniu
Policjanci z toruńskiej komendy brali udział w festynie promującym psie adopcje. Mundurowi opowiadali o bezpiecznym zachowaniu w styczności ze zwierzętami. Największą atrakcją okazał się policyjny pokaz umiejętności psów, służących na co dzień w policji. Każdy uczestnik otrzymał opaskę odblaskową, dzięki której będzie widoczny na drodze.
KMP Toruń -
Policjanci znakowali rowery w grudziądzkiej elektrociepłowni
Na terenie spółek Grupy OPEC policjanci grudziądzkiej komendy w ramach programu „Oznakuj rower- poznaj swojego dzielnicowego” oznakowali rowery należące do pracowników elektrociepłowni. Specjalny, indywidualny numer naniesiony został na 37 jednośladów. Dodatkowo, każdy mógł skorzystać z okazji, by porozmawiać z będącymi na miejscu dzielnicowymi z grudziądzkiej jednostki.
KMP Grudziądz -
Odblaskowe przedszkolaki we włocławskiej komendzie
Grupa odzianych w odblaskowe kamizelki 5-latków z Przedszkola Publicznego nr 9 we Włocławku odwiedziła policjantów. Mundurowi zapoznali dzieci ze specyfiką swojej pracy i przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Za niezwykle ciekawą wycieczkę po komendzie dzieciaki podziękowały stróżom prawa śpiewająco.
KMP Włocławek -
Poszukiwany nie ujechał daleko
Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 23-latka poszukiwanego listem gończym przez toruński sąd. Mężczyzna wpadł, gdy jechał na rowerze do pracy. Już trafił za kraty, gdyż ciąży na nim wyrok za rozbój, którego dopuścił się w przeszłości.
KMP Toruń -
W Janowcu Wlkp. i Rogowie „Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”
Janowieccy policjanci prowadzili w minionym tygodniu działania w ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” w gminie Janowiec Wlkp. oraz gminie Rogowo. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem dzieci udających się na zajęcia oraz podczas drogi powrotnej. Nie zabrakło również spotkań z najmłodszymi w szkołach i pogadanek na temat bezpieczeństwa.
KPP Żnin -
Festyn rowerowy w ramach programu „BEZPIECZNE 2 KÓŁKA”
Mieszkańcy Torunia i okolic mieli okazję uczestniczyć w festynie „Wzorowy rowerzysta”, którego organizatorami byli: Urząd Miasta Torunia, tamtejsza straż miejska oraz Komenda Miejska Policji w Toruniu. Były zagadki, konkursy, tory przeszkód w alko i narkogoglach. Wszystko w ramach realizacji miejskiego programu „Bezpieczne 2 Kółka”. Policjanci przypominają jednocześnie o trwającym konkursie fotograficznym i serdecznie zachęcają do udziału.
KMP Toruń -
Kontrola drogowa zakończona kilkoma zarzutami
Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia oraz wywierania wpływu na czynności służbowe funkcjonariuszy, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie do policyjnej kontroli to efekt kontroli drogowej, do której doszło w miniony weekend na terenie gminy Wąpielsk. Zarzuty usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu rypińskiego w wieku 30 i 55 lat. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Rypin -
Dzielnicowi „Kręcili bezpieczeństwo...” z uczniami "podstawówki"
Brodniccy dzielnicowi w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Brodnicy. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu.
KPP Brodnica -
Dzielnicowy… nasz przyjaciel
Dzielnicowy to policjant, którego imię zna większość mieszkańców, który doradzi i pomoże - dokładnie w ten sposób zaprezentowali swoją pracę przedszkolakom i pierwszoklasistom z Krąplewic asp. szt. Wojciech Wasilewicz i mł. asp. Michał Pamulak z KPP w Świeciu. Opowiedzieli o swojej codziennej służbie, zaprezentowali sposób obrony przez groźnymi zwierzętami i omówili zasady poruszania się po drodze.
KPP Świecie -
Podsumowanie policyjnej akcji "Pasy"
Wczoraj na drogach województwa kujawsko-pomorskiego prowadzona była akcja „Pasy”. Podczas tych działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.
KWP w Bydgoszczy
