Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci wzięli udział w powiatowych targach pracy
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie uczestniczyli w Targach Pracy i Edukacji. Targi odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Szkolnej 14 w Chełmnie.
KPP Chełmno -
Zamiast zwrócić znaleziony portfel wypłacił z bankomatu ponad 1000 złotych
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi powiatu świeckiego, którego kryminalni ze Świecia zatrzymali w związku z dokonaniem kradzieży z włamaniem. Mężczyzna w połowie marca znalazł na ulicy portfel z dokumentami, po czym korzystając z pozostawionego w nim kodu PIN do karty bankomatowej wypłacił ponad 1000 złotych.
KPP Świecie -
Spawarkę skradzioną z gminy Złotniki Kujawskie policjanci odnaleźli w Inowrocławiu
Policjanci z Posterunku w Złotnikach Kujawskich, pow. inowrocławski, rozwikłali sprawę kradzieży spawarki. Zarzuty usłyszał syn właścicielki. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
KPP Inowrocław -
Kontrola autokarów przed wyjazdami
Najbliższe miesiące to wzmożony okres wyjazdów dzieci i młodzieży na zielone szkoły i wycieczki. Podobnie jak w poprzednich latach włocławscy policjanci kontrolują autokary oraz pojazdy przewożące dzieci i młodzież.
KMP Włocławek -
W szkole o cyberprzestępczości
Funkcjonariuszka z toruńskiej komendy odwiedziła dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łążynie II. Policjantka opowiadała o tym, jak unikać zagrożeń w cyfrowym świecie. Celem takich spotkań jest uświadomienie młodzieży, że nowe technologie otwierają przed nimi wiele możliwości, ale jednocześnie mogą nieść ze sobą problemy i zagrożenia.
KMP Toruń -
Dzielnicowi z wizytą w podstawówce
Dzielnicowi ze świeckiej komendy wzięli udział w projekcie profilaktyczno – edukacyjnym pt. „Z jedynką ku wartościom”. Spotkali się z uczniami klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeciu. Tematem była odpowiedzialność nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa oraz bezpieczeństwo w sieci.
KPP Świecie -
Zamroczona alkoholem 46-latka za kierownicą passata
Przejeżdżający nakielską obwodnicą kierowca powiadomił dyżurnego o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść w rejonie DK nr 10. Kiedy na miejsce przyjechał patrol „drogówki” wszystko szybko się wyjaśniło.
KPP Nakło nad Notecią -
Uratowali niedoszłego samobójcę
Brodniccy policjanci, wspólnie z jednym z krewnych, uratowali 58-latka, który targnął się na swoje życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili odcięli go i przeprowadzając reanimację przywrócili jego funkcje życiowe. Mieszkaniec powiatu brodnickiego trafił pod opiekę lekarzy.
KPP Brodnica -
Areszt i dozór w sprawie zabójstwa
Kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do miejscowego sądu dwóch podejrzanych w sprawie tragicznego w skutkach wydarzenia z poniedziałkowej nocy. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla jednego z nich (19l.). Drugi (21.l) został objęty policyjnym dozorem. Młodszemu grozi teraz nawet dożywocie.
KMP Toruń -
Poszukiwany schował się w szafce piętrowego łóżka
Dzielnicowi z komisariatu na toruńskim Podgórzu zatrzymali poszukiwanego 38-latka. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania schował się w dziecięcym pokoju w szafce piętrowego łóżka. Teraz spędzi najbliższe lata w celi, gdzie czeka go odsiadka za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości. Dodatkowo 38-latek odpowie również za kradzież zestawu garnków z jednego ze sklepów.
KMP Toruń -
Podsumowanie policyjnych działań „Prędkość”
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Prędkość”. Głównym celem akcji było uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, nierzadko tragicznych.
KWP w Bydgoszczy -
Rypińscy policjanci szkolili się z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Rypińscy policjanci wzięli udział w szkoleniu, którego tematem była „Rola funkcjonariuszy Policji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w środowisku lokalnym.” Uczestniczyli w nim ci mundurowi, którzy realizując zadania służbowe na co dzień stykają się z przemocą domową.
KPP Rypin -
48-latek odpowie za kradzieże z włamaniem
Kryminalni z Aleksandrowa wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież butli gazowych, a także roweru. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwa jakich dopuścił się 48-latek. Skradzione przedmioty zostały w całości odzyskane.
KPP Aleksandrów -
Pijany kierowca zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu
Dzięki anonimowemu zgłoszeniu udało się zatrzymać pijanego kierowcę. 53-latek miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy i zakazu prowadzenia pojazdów mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
KPP Mogilno -
O zawodzie policjanta z przedszkolakami
Włocławscy policjanci mł. asp. Ewelina i sierż. szt. Przemysław spotkali się z 6-latkami Przedszkola nr 32 w ramach realizowanego programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jako rodzice 6-letniej Julki przybliżyli przedszkolakom swój zawód.
KMP Włocławek -
„Mój dom, moja twierdza”
To nazwa programu realizowana przez uczniów klas IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy. Do udziału w programie zostali zaproszeni kruszwiccy policjanci, w tym dzielnicowy.
KPP Inowrocław -
Uczniowie Szkoły Podstawowej we Wrockach odwiedzili golubsko-dobrzyńską komendę policji
Dzisiaj (20.04) golubsko-dobrzyńskich policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej we Wrockach. W trakcie spotkania z dziećmi policjanci przybliżyli aspekty pracy poszczególnych pionów policji, zaprezentowali radiowozy i sprzęt policyjny.
KPP Golub-Dobrzyń -
„STOP pożarom traw” - szkolenie dzielnicowych
Wczoraj (19.04.2017) w ramach ogólnopolskiej kampanii „STOP pożarom traw”, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odbyło się szkolenie dla dzielnicowych. Celem tego przedsięwzięcia jest edukacja i uświadomienie, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione.
KPP Mogilno -
Pobił, groził i miał narkotyki
Kryminalni z aleksandrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała przypadkowo napotkanego mężczyzny i groźby. Dodatkowo, w miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli amfetaminę. 19-latek usłyszał już zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.
KPP Aleksandrów -
Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki
„Moja Komenda” to mobilna aplikacja, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego opiekującego się naszym rejonem zamieszkania. Została ona przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Aplikacja ta jest bezpłatna i opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.
KGP -
Policjanci rozpoznali wandala na nagraniach z monitoringu
Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 38-latka, który trzykrotnie w ciągu dwóch dni wybijał szyby. Mężczyzna „wziął na cel” jeden z obiektów oferujących usługi hotelowe na toruńskiej Starówce. Wandal wpadł, bo na nagraniu z monitoringu rozpoznali go mundurowi. 38-latek już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
KMP Toruń -
Pijany recydywista ponownie wpadł w ręce policjantów
39-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Po krótkim pościgu mężczyzna wpadł w ręce policjantów z bydgoskich Wyżyn. Zatrzymany miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt.
KMP Bydgoszcz -
Dzielnicowy z Lubicza zatrzymał wandali
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Lubiczu, krótko po zdarzeniu, zatrzymał wandali. Dwóch 14-latków pomalowało farbą ścianę jednego z przystanków autobusowych w Głogowie. Wpadli dzięki sygnałowi od świadka i błyskawicznej reakcji funkcjonariusza. Teraz nastolatkami zajmie się sąd rodzinny.
KMP Toruń -
Areszt dla 23-latka za pobicie
Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 23-latka podejrzanego o pobicie. Agresywny mężczyzna zaatakował bydgoszczanina w tramwaju. Podejrzany decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Teraz może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
Oszukiwał na portalu internetowym
Policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu zakończyli postępowanie dotyczące wyłudzeń na jednym z portali internetowych. 21-latek, za pośrednictwem internetu, wystawiał fikcyjne ogłoszenia. Oszust usłyszał siedem zarzutów za wyłudzenia, których się dopuścił. Akt oskarżenia w tej sprawie wkrótce trafi do sądu. Teraz 21-latkowi grozi do 8 lat więzienia.
KMP Toruń -
Poszukiwany wrócił na święta i został zatrzymany
Policjanci z Aleksandrowa zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za granicą, ponieważ był poszukiwany listem gończym za kilkukrotne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Został zatrzymany przez policjantów, gdy pojawił się w rodzinnym mieście na święta. Podczas zatrzymania okazało się, że miał przy sobie marihuanę. Poszukiwany 34–latek został doprowadzony do zakładu karnego.
KPP Aleksandrów -
Odpowie za fałszywe zgłoszenie o podłożeniu bomby
Mieszkaniec Szubina usłyszy zarzuty fałszywego zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Za tego typu niewybredne "żarty" kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Ze swojego bezmyślnego zachowania 26-latek będzie tłumaczył się przed sądem.
KPP Nakło nad Notecią -
Poszukiwany "artysta" wpadł w ręce patrolu
Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 28-latka podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna wpadł „na gorąco”, gdy malował farbą elewacje budynków. Był poszukiwany. Dodatkowo posiadał przy sobie marihuanę. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.
KMP Bydgoszcz -
Wykorzystywał dobre serca bliskich
Oszust - recydywista okłamywał swoją bliską znajomą opowiadając o rzekomej chorobie, na którą nigdy nie zapadł. Wyłudził w ten sposób od kobiety kilkadziesiąt tysięcy złotych i kilkanaście tysięcy euro. Teraz najbliższy miesiąc spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.
KMP Toruń -
Mieszkaniec Koronowa wpadł z amfetaminą
Dzielnicowi z Koronowa zatrzymali 21-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł z narkotykami, gdy spożywał alkohol w miejscu niedozwolonym. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli amfetaminę. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.
KMP Bydgoszcz -
Włamywacze wpadli po kilku godzinach
26-latkę i jej 40-letniego kompana zatrzymali nakielscy kryminalni do sprawy włamania do kiosku ruchu i kradzieży kilkuset paczek papierosów. Podejrzani wpadli po kilku godzinach od przestępstwa i już usłyszeli zarzuty. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Nakło nad Notecią -
Groźny wypadek pod Kcynią, w powiecie nakielskim
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj na trasie Kcynia-Szubin, pow. nakielski. Trzy osoby, które podróżowały citroenem, w tym dziecko, z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitali.
KPP Nakło nad Notecią -
Nielegalny tytoń i papierosy u 50-latka
Prawie 114 tyś. straty odnotował budżet skarbu państwa w związku z posiadaniem nielegalnych wyrobów tytoniowych przez 50 – letniego mężczyznę. Tucholscy policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy podczas przeszukania jednej z posesji w gm. Cekcyn. Mężczyzna odpowie za posiadanie wyrobów bez akcyzy.
KPP Tuchola -
Podsumowanie działań na drogach "Bezpieczny Weekend"
Działania „Bezpieczny Weekend” rozpoczęły się w piątek (14.04.17) po południu, a zakończyły wczoraj (17.04.17). Przez te dni na kujawsko-pomorskich drogach doszło do 7 wypadków, w których zginęły 2 osoby. Policjanci zatrzymali aż 63 pijanych kierujących.
KWP w Bydgoszczy -
Święconka w motocyklowym kasku
Ponad tysiąc motocyklistów wraz ze swoimi rodzinami zgromadziło się w „Młynie”, aby tradycyjnie, choć nietypowo, poświęcić swoje pokarmy układając je w motocyklowych kaskach. Na tym niecodziennym spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli samorządów oraz służb z Komendantem Miejskim Policji w Toruniu insp. Maciejem Lewandowskim na czele. Takie spotkanie to zawsze doskonała okazja do rozmów o bezpieczeństwie.
KMP Toruń -
Powrócił do przestępstwa
Niespełna miesiąc po opuszczeniu zakładu karnego dopuścił się kolejnych czynów. Z ust śledczych usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i usiłowanie kradzieży pojazdu. Wyznał policjantom, że skradzione auto chciał sprzedać na złomie. Ponieważ swoich czynów dokonał w warunkach tzw. recydywy, grozi mu teraz do 15 lat więzienia.
KMP Toruń -
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Zachęcamy do zadeklarowania w swoim zeznaniu podatkowym (PIT) 1% na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Fundacja w imieniu podopiecznych serdecznie dziękuje za wszystkie dotychczasowe wpłaty. KRS 0000101309
-
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, później uciekał polami, bo miał kilka powodów.
Prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie oraz dwa aktualne zakazy prowadzenia pojazdów miał kierowca opla zatrzymany przez golubsko-dobrzyńską "drogówkę". Mężczyzna najpierw nie zatrzymał się do kontroli, a później próbował uciekać pieszo przez pola. 41-letni mieszkaniec gminy Golub-Dobrzyń za swoje czyny odpowie teraz przez sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Golub-Dobrzyń -
Tragiczny poranek w Toruniu
Wczesnym rankiem dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o awanturze do jakiej doszło na ulicy Chełmińskiej w Toruniu. Wskutek tego zdarzenia jedna z osób została prawdopodobnie ugodzona nożem w brzuch i trafiła do szpitala. Niestety pomimo usilnych starań lekarzy 28-letni mężczyzna zmarł. Policjanci do tej sprawy zatrzymali dwóch mieszkańców tamtego rejonu.
KMP Toruń -
Odpowie za zniszczenie nagrobków
32-letni mieszkaniec gminy Skępe odpowie za uszkodzenie mienia i znieważenie miejsca spoczynku zmarłych. Mężczyzna zdewastował kilkadziesiąt nagrobków. Jeszcze tego samego dnia wpadł w ręce lipnowskich policjantów. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.
KPP Lipno -
Tragedia przy rozbiórce opuszczonej kamienicy w Toruniu
Toruńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku w Toruniu. W wyniku rozbiórki opuszczonej kamienicy zawaliła się ściana budynku, przygniatając mężczyznę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 30-letni mężczyzna zmarł.
KMP Toruń -
Szkolenie policjantów pełniących służbę na wodzie
Wiosną, jak co roku, policyjni "wodniacy" przygotowują się do sezonu. W tym celu, funkcjonariusze z całego województwa, wzięli udział w trzydniowym szkoleniu. Organizatorami kursu był Wydział Prewencji oraz Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Od wtorku do czwartku (11-13.04.2017) mundurowi weryfikowali umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego.
KWP w Bydgoszczy -
Fałszywy policjant Interpolu zatrzymany
Wspólne działania policjantów z Sępólna Krajeńskiego i komendy wojewódzkiej z Bydgoszczy doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych o dokonanie oszustwa metodą „na policjanta Interpolu”. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje już prokurator.
KPP Sępólno Kraj. -
Pamiętajcie o umiarze w "lany poniedziałek"
Zbliżające się Święta Wielkanocne to czas nieodłącznie związany z tradycją "lanego poniedziałku". Często, oblewający wodą, nie potrafią zachować umiaru, a kultywowanie tradycji w ich wykonaniu przeradza się w zwykłe chuligańskie wybryki.
KMP Bydgoszcz -
BEZPIECZNE ŚWIĘTA WIELKANOCNE NA DROGACH
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i zwiększonym natężeniem ruchu na drogach kujawsko-pomorscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą nie tylko kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.
KWP w Bydgoszczy -
Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dilera narkotykowego
Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Z zabezpieczonego „towaru” można by było zrobić ponad 100 „działek” narkotyków. Starszy z zatrzymanych odpowie za posiadanie znacznej ilości zakazanych substancji psychoaktywnych oraz ich rozprowadzanie.
KMP Bydgoszcz -
Cyberprzemoc – co powinieneś o niej wiedzieć?
To hasło przewodnie spotkania, jakie zorganizowali radziejowscy dzielnicowi oraz pedagodzy z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie. Do pomocy zaproszono eksperta z zespołu zwalczającego cyberprzestępczość z Bydgoszczy. A wszystko po to, aby ograniczyć niebezpieczeństwa, na jakie mogą się natknąć młodzi ludzie w wirtualnym świecie.
KPP Radziejów -
Śmiertelny wypadek w Samszycach
Radziejowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku w Samszycach. Na skutek uderzenia autem w drzewo zginął 58-letni mężczyzna.
KPP Radziejów -
Interwencja z zapachem marihuany w tle
Uwagę policjantów z bydgoskiego Śródmieścia, którzy pomagając nietrzeźwej kobiecie w dostaniu się bezpiecznie do mieszkania, zwrócił zapach dobywający się z mieszkania obok. Okazało się, że mieszkający tam mężczyzna ma narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli u niego ponad 20 gramów marihuany. 32-latek usłyszał zarzut dotyczący posiadania narkotyków.
KMP Bydgoszcz -
Narkotyki w samochodzie
Policjanci toruńskiej drogówki zatrzymali 27-latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. „Amator” zakazanych substancji wpadli w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej. Kierowca volvo miał przy sobie blisko 25 gramów amfetaminy. Już usłyszał zarzuty. Może mu grozić do 10 lat więzienia.
KMP Toruń
