Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pogadanka o bezpieczeństwie w sieci
Policjanci z rypińskiej komendy prowadzą działania profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Tym razem gościli w Zespole Szkół nr 1 w Rypinie, gdzie z uczniami tej szkoły rozmawiali na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu.
KPP Rypin -
Policjanci z bydgoskich Wyżyn na rzecz seniorów w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”
Oszustwa metodą na wnuczka, aplikacja „Moja Komenda” oraz program „Dzielnicowy bliżej nas” to główne tematy omówione podczas spotkania policjantów z komisariatu na Wyżynach z seniorami z tego rejonu. Wszystko dzięki współpracy z Radą Osiedla „Wyżyny” reprezentowanej przez Pana Piotra Kozłowskiego.
KMP Bydgoszcz -
Kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo
Policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej namierzyli i zatrzymali 42-latka podejrzanego o zabójstwo. Ciało kobiety funkcjonariusze odnaleźli w jednym z mieszkań w centrum Bydgoszczy. 38-latka posiadał liczne obrażenia ciała. Prokurator przedstawił podejrzanemu już zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywocia.
KMP Bydgoszcz -
Podsumowanie działań „Bezpieczne drogi krajowe”
„Bezpieczne drogi krajowe” pod taką nazwą kujawsko-pomorscy policjanci przez trzy dni prowadzili wzmożone działania, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na całej długości nadzorowanych dróg krajowych województwa kujawsko-pomorskiego.
KWP w Bydgoszczy -
Policjanci i ich czworonożni partnerzy ćwiczyli na poligonie
Przewodnicy psów służbowych z Brodnicy, Grudziądza i Golubia-Dobrzynia wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami odbyli szkolenie na brodnickim poligonie. Psy patrolowo-tropiące ćwiczyły swoje umiejętności m.in. w tropieniu przestępców i obrony swoich przewodników.
KPP Brodnica -
38 woreczków z marihuaną zabezpieczyli policjanci z Wyżyn
Kryminalni z bydgoskich Wyżyn ustalili i zatrzymali 22-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających i ich sprzedaż innym osobom. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 38 woreczków z marihuaną o łącznej wadze niemal 50 gramów oraz przedmioty świadczące o sprzedaży narkotyków innym osobom.
KMP Bydgoszcz -
O bezpiecznej drodze do szkoły i nie tylko
Dzielnicowi ze żnińskiej komendy w ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczeństwo moje = Bezpieczeństwo innych” przeprowadzili zajęcia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Brzyskorzystwi. Spotkanie poświęcone było zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w drodze do szkoły oraz odpowiedzialnością karną nieletnich.
KPP Żnin -
Znakowanie rowerów przez dzielnicowych z Osięcin
Osięcińscy dzielnicowi znakowali rowery, a przy okazji promowali akcję, skierowaną w szczególności do rowerzystów, pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Na każdy jednoślad policjanci nanieśli specjalny numer, dzięki któremu jest on łatwo identyfikowalny w przypadku kradzieży.
KPP Radziejów -
Mogilno gospodarzem Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
W Mogilnie odbyło się spotkanie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Policjantów reprezentowała nadkom. Małgorzata Brola p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy, która przybliżyła narzędzia i programy służące obywatelom w celu poprawy bezpieczeństwa, czy wzajemnych relacji funkcjonariusze-mieszkańcy. Mowa była o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji "Moja Komenda" i programie „Dzielnicowy bliżej nas”.
KWP w Bydgoszczy -
Policjanci wzięli udział w szkoleniu dotyczącym monitorowania przewozu drogowego towarów
Golubsko-dobrzyńscy policjanci wzięli udział w szkoleniu na temat ,,Monitorowania przewozu drogowego towarów”. W spotkaniu, które poprowadzili funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego, oprócz policjantów golubsko-dobrzyńskiej ,,drogówki”, udział wzięli stróże prawa z KPP w Brodnicy, KPP w Lipinie i KPP w Wąbrzeźnie.
KPP Golub-Dobrzyń -
Jak zapobiec staniu się ofiarą handlu ludźmi w procesie poszukiwania pracy
Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy ds. Ochrony Praw Człowieka – kom. Anna Zwiefka, w ramach zorganizowanych Targów Edukacji i Pracy w Świeciu, przeprowadziła w miniony poniedziałek (24.04.17) zajęcia na temat zagrożeń związanych z handlem ludźmi w procesie poszukiwania pracy.
KWP w Bydgoszczy -
Uzbrojony napastnik w szkole. Co robić? Jak się zachować?
Tego uczyli policjanci i strażacy gimnazjalistów z Topólki. Były wykłady i film instruktażowy, a na koniec przećwiczono ewakuację uczniów i nauczycieli z budynku.
KPP Radziejów -
Dzień przedsiębiorczości w grudziądzkiej komendzie
Grudziądzka komenda policji po raz kolejny przyłączyła się do programu o nazwie „Dzień Przedsiębiorczości”, nad którym honorowy patronat objął prezydent Andrzej Duda. Tym razem do jednostki przyszło wielu uczniów z różnych szkół na terenie miasta, którym przybliżono tajniki pracy policyjnej.
KMP Grudziądz -
Przedszkolaki z wizytą w mogileńskiej komendzie policji
Policjantów mogileńskiej komendy odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 w Mogilnie. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda codzienna policyjna służba.
KPP Mogilno -
Odpowie za namalowanie graffiti na ścianie bloku
Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali na gorącym uczynku „grafficiarza”, który pozostawił ślad swojej twórczości na ścianie bloku mieszkalnego na bydgoskich Wyżynach. 20-latek odpowie za uszkodzenie mienia.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci pomogli cukrzykowi
Dyżurny żnińskiej komendy policji odebrał kilka zgłoszeń dotyczących nietrzeźwego kierującego, który miał się poruszać po drodze krajowej nr 5. Mundurowi zatrzymali wskazany pojazd. Jak się okazało, mężczyzna wcale nie był pijany.
KPP Żnin -
Postrzelił dwa koty, nie uniknie kary
Czasami upływa trochę czasu zanim policjanci ustalą ostateczne fakty i doprowadzą do pozytywnego finału sprawy. Tak też było i tym razem. Chełmińscy funkcjonariusze zbierali dowody w sprawie znęcania się nad kotami i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
KPP Chełmno -
Poszukiwany trzema listami gończymi schował się do łóżka
Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. Mężczyzna od kilku lat ukrywał się przed organami ścigania, ale ostatecznie trafił tam, gdzie nakazał sąd. 36-latek, chcąc uniknąć zatrzymania, schował się do łóżka. Teraz spędzi najbliższe lata w celi, gdzie czeka go odsiadka za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości.
KMP Toruń -
Policjanci zabezpieczyli marihuanę i kokainę
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 45-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz kokainę. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.
KMP Bydgoszcz -
Areszt za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia
Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez świeckich policjantów w związku z napadem rabunkowym z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do jakiego doszło na terenie gminy Dragacz. Napastnik groził 20-letniej mieszkance powiatu świeckiego nożem, a następnie ukradł jej telefon komórkowy oraz gotówkę. Zatrzymanemu grozi kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.
KPP Świecie -
Z kontrabandą w samochodzie
Funkcjonariusze wydziału d/w z przestępczością gospodarczą grudziądzkiej komendy zatrzymali 27-latka, który przewoził swoim samochodem wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 100 tys. sztuk papierosów o wartości rynkowej prawie 68 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za paserstwo akcyzowe grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 3 lat więzienia.
KMP Grudziądz -
1000 drzew na minutę
Toruńscy policjanci wzięli udział w akcji sadzenia lasu organizowanej przez Nadleśnictwo Cierpiszewo. W przedsięwzięciu o nazwie „1000 drzew na minutę” nad którym patronat objęło Ministerstwo Środowiska uczestniczą przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji.
KMP Toruń -
„Zagrożenia i prewencja, dbajmy o ochronę dóbr kultury i przeciwdziałajmy wandalizmowi”
Ochrona dziedzictwa narodowego, to jeden z głównych obszarów Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017”. Dlatego inowrocławscy policjanci przygotowali działania w ramach profilaktyki społecznej, ukierunkowane na młodzież pod nazwą „Zagrożenia i prewencja, dbajmy o ochronę dóbr kultury i przeciwdziałajmy wandalizmowi”.
KPP Inowrocław -
„Dzień przedsiębiorczości” w lipnowskiej komendzie
Tradycyjnie już Komenda Powiatowa Policji w Lipnie gościła w swoich progach uczniów, którzy chcieli lepiej poznać zawód policjanta i sprecyzować swoją dalszą drogę edukacyjną i zawodową. Wszystko odbyło się w ramach corocznego projektu „Dzień przedsiębiorczości”, którego organizatorem w całym kraju jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.
KPP Lipno -
"Oznakuj swój rower, poznaj swojego dzielnicowego"
Sezon rowerowy w pełni rozpoczęty. Brodniccy policjanci przypominają o możliwości znakowania swoich „dwóch kółek”.
KPP Brodnica -
„Bezpieczne żniwa ”- spotkanie mundurowych z rolnikami
Radziejowscy policjanci oraz strażacy rozpoczęli spotkania z rolnikami w ramach projektu ”Bezpieczne żniwa”. W trakcie cyklu spotkań będą promowali bezpieczne wzorce zachowań, szczególnie podczas prac w gospodarstwach rolny. Wczoraj opowiedzieli o programie „Dzielnicowy bliżej Nas”, aplikacji „Moja Komenda” oraz o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
KPP Radziejów -
"Dzień Przedsiębiorczości" z aleksandrowskimi policjantami
Aleksandrowscy policjanci włączyli się do programu edukacyjno-wychowawczego „Dzień Przedsiębiorczości”. Wczoraj (25.04.) gościli u siebie uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Goście mieli możliwość poznać specyfikę zawodu policjanta i wymagań jakie stawiane są kandydatom do służby w policji.
KPP Aleksandrów -
Policjanci szkolą się, by jak najbardziej profesjonalnie i skutecznie pomagać
W Kruszwicy odbyło się szkolenie pt. „Praktyczny aspekt prowadzenia interwencji i motywowania do zmian – w ramach prowadzenia procedury Niebieskiej Karty”. Udział wzięli w nim także policjanci z miejscowego komisariatu, w tym dzielnicowi.
KPP Inowrocław -
Kryminalni zlikwidowali mobilny magazyn z narkotykami
Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 23-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna w swoim samochodzie zrobił magazyn z narkotykami. Funkcjonariusze przyłapali go, gdy przyjechał po „towar”. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
Aresztowany sprawca sobotniego wypadku w Toruniu
Na najbliższe 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafił 23-latek podejrzany o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Mężczyzna kierował autem będąc pod wpływem alkoholu i doprowadził do poważnego wypadku, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, nigdy nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.
KMP Toruń -
Sprawca kradzieży rozbójniczej odpowie za swój czyn
34-letni bydgoszczanin trafi przed oblicze temidy, po tym jak policjanci ze Śródmieścia udowodnili mu dokonanie kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna ukradł kilka piw ze sklepu, a później swoją agresję skierował w stronę właścicielki, która próbowała odebrać mu skradzione mienie.
KMP Bydgoszcz -
Wideorejestratorem namierzyli pirata drogowego
Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego namierzyli kierowcę toyoty, który przekroczył prędkość. Funkcjonariusze zarejestrowali wykroczenie policyjnym wideorejestratorem. Mężczyzna prawie dwukrotnie przekroczył prędkość na drodze. Został ukarany mandatem karnym.
KMP Bydgoszcz -
Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo
Włocławscy policjanci zatrzymali 60-latka, który podczas imprezy w domu ugodził gościa nożem kuchennym w klatkę piersiową. Pomimo udzielonej pomocy 62-latek zmarł w szpitalu. Przeprowadzone czynności pozwoliły śledczym na postawienie 60-latkowi zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu podejrzany trafił tymczasowo do aresztu. Za zabójstwo grozi do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.
KMP Włocławek -
Budynek przy ul. Chodkiewicza przejdzie termomodernizację
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy 12 kwietnia podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie projektu pn. „Termomodernizacja budynku przy ul. Chodkiewicza 32 na potrzeby Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy".
KWP w Bydgoszczy -
Grudziądzcy policjanci wyratowali jeża z opresji
Mały jeż zaklinował się w plastikowym kubku. Zwierzak utknął w środku i nie mógł się wydostać. Z opresji uwolnili go grudziądzcy policjanci.
KMP Grudziądz -
Przewoziła dzieci pod wpływem alkoholu
Bydgoszczanka kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu i przewoziła dwójkę dzieci. Zatrzymali ją policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego. Kobieta wpadła, gdy próbowała ominąć korek.
KMP Bydgoszcz -
REKORDOWY POZIOM POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA
Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 procent badanych uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 95 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną. W stosunku do ostatniego badania aż o 9 procent wzrósł odsetek badanych, którzy uważają, że Polska jest bezpiecznym krajem. Niewątpliwie to również zasługa m. in. coraz skuteczniejszych działań podejmowanych przez Policję.
KGP -
Wpadka na gorącym uczynku
Policyjny patrol z Inowrocławia podczas kontroli pojazdu ujawnił tytoń bez polskiej akcyzy. To dało podstawy do przeszukania miejsca zamieszkania właściciela nielegalnego towaru. W sumie mundurowi zabezpieczyli ponad 15 kg krajanki. Mężczyzna poniesie konsekwencje z kodeksu karnego skarbowego.
KPP Inowrocław -
Graficiarze w rękach golubsko-dobrzyńskich mundurowych
Golubsko-dobrzyńscy mundurowi zatrzymali 21 i 11-latka, którzy malując graffiti niszczyli elewacje budynku. Autorzy malunków za swoje czyny odpowiedzą teraz przez sądem.
KPP Golub-Dobrzyń -
„Trzeźwy kierujący” z Polfinkiem
W miniony weekend w godzinach porannych na terenie powiatu żnińskiego realizowane były działania o nazwie „Trzeźwy kierujący”. Akcja ta skierowana była przede wszystkim przeciwko tym, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Podczas kilku godzin 31 policjantów skontrolowało 2338 kierujących. W akcję włączył się również policyjny Polfinek.
KPP Żnin -
Jedno zerknięcie w lusterko, może ocalić czyjeś życie
Tak twierdzą inicjatorzy ogólnopolskiej akcji i prowadzą co roku działania na drogach. Akcja odbywa się pod nazwą „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” i ma służyć temu, by wszyscy kierowcy działali na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
KPP Inowrocław -
Bohaterem spotkania była Prima
Golubsko-dobrzyńskich policjantów odwiedzili uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowej nr 1. Bohaterem spotkania była Prima, która na co dzień służy w policji. Mali goście mieli okazję poznać jej umiejętności.
KPP Golub-Dobrzyń -
Dzielnicowy na spotkaniu w Rypińskim Domu Kultury
Policjant z rypińskiej jednostki spotkał się z członkami klubu miłośników filmu. Tematem spotkania były uzależnienia. W trakcie pogadanki uczestnicy dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych.
KPP Rypin -
Ruszyła kampania MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”
Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
KGP -
„Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas powiatowych eliminacji turnieju BRD w powiecie chełmińskim
Chełmińscy policjanci w minioną sobotę (22.04.17) w Zespole Szkół nr 1 w Stolnie przeprowadzili powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku turniej zainaugurował ogólnopolską akcję pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym celem tych zawodów jest popularyzowanie znajomości przepisów ruchu drogowego.
KPP Chełmno -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji, ale nie pilnych. Mieszkańcy powiatu brodnickiego zaznaczyli ich już prawie 200. Mundurowi weryfikują każde zgłoszenie i mają na to kilka dni. Dlatego należy pamiętać, że gdy potrzebujemy interwencji pilnej należy telefonować pod alarmowe numery 997 lub 112.
KPP Brodnica -
„Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas powiatowych eliminacji Turnieju BRD w Świeciu
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeciu policjanci świeckiej "drogówki" przeprowadzili w minioną sobotę eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepszymi okazały się drużyny Szkoły Podstawowej w Świekatowie oraz Gimnazjum w Warlubiu. Zawody te były też doskonałą okazją, by zainaugurować akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo".
KPP Świecie -
Ćwiczenia policjantów na obiektach sportowych
W dniach 20 i 21 kwietnia br. policjanci Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy wraz z II Kompanią Nieetatowego Pododdziału Policji oraz kadrą dowódczą I, III i IV kompanii NPP, brali udział w szkoleniach, które zorganizowano na terenie Aeroklubu Pomorskiego. Ćwiczenia odbyły się także na obiektach toruńskiego MOSiR tj. Stadionie Miejskim i stadionie żużlowym Motoarena.
KWP w Bydgoszczy -
27-latek zatrzymany za niszczenie elewacji budynku
Szybkie powiadomienie mundurowych pozwoliło na zatrzymanie kilka minut po zdarzeniu 27-latka, który uszkodził elewację budynku. Sprawca mając 3 promile alkoholu trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał przyznał się, jednak nie potrafił wytłumaczyć co było powodem takiego zachowania. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Włocławek -
Uprawiał konopie w mieszkaniu
Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 23-latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze w jego mieszkaniu odkryli plantację marihuany. Kilkunastu krzaków konopi doglądał zatrzymany na miejscu „plantator”. Prokurator zadecydował, że do zakończenia postępowania mężczyzna będzie objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.
KMP Toruń
