Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Chciał przekupić policjantów
Za próbę przekupienia policjantów odpowie 39-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego. Mężczyzna próbował wręczyć funkcjonariuszom ruchu drogowego pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz może trafić do więzienia nawet na 10 lat.
KPP Wąbrzeźno -
Akcja „Trzeźwy kierujący” w powiecie radziejowskim
Ponad 600 skontrolowanych kierowców. To efekty działań wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Niestety nie obyło się bez kierujących po alkoholu.
KPP Radziejów -
Konferencja w Jastrzębiu
W ubiegłym tygodniu w „Pałacu Jastrzębie” w Jastrzębiu odbyła się III Powiatowa Konferencja Szkoleniowa. Współorganizatorami spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmnie , Stowarzyszenie Ludzie -Ludziom w Chełmnie oraz Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie.
KPP Chełmno -
Odpowiedzą za zniszczenie mienia
Nakielscy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzanych o zniszczenie elewacji budynku dworca kolejowego. Wśród nich są również nieletni. Wszyscy już usłyszeli zarzuty. Sprawy nieletnich rozstrzygnie sąd rodzinny, dorosłym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Nakło nad Notecią -
Policyjne apele do młodzieży i rodziców
Ponad setka uczniów z Niepublicznej Szkoły w Racicach i rodzice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy wzięli udział w spotkaniu z policjantami.
KPP Inowrocław -
Nakielscy policjanci włączyli się w akcję „1000 drzew na minutę”
Nadleśnictwo Szubin zorganizowało akcję sadzenia lasu. W przedsięwzięciu p.n.:„1000 drzew na minutę” udział wzięła również przedstawicielka nakielskiej policji.
KPP Nakło nad Notecią -
"Toruński Głos Profilaktyki"
W II Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu miało miejsce wydarzenie pod nazwą ,,Toruński Głos Profilaktyki”. Akcja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. W spotkaniu udział wzięli m. in. uczniowie z kujawsko-pomorskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.
KMP Toruń -
Bądź ostrożny!!! Nie daj się nabrać „na wnuczka” czy „na policjanta”
Świeccy dzielnicowi podejmując działania profilaktyczne oraz wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym spotkają się m.in. z proboszczami lokalnych parafii, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Przekazują im apel, który zostanie odczytany podczas niedzielnej mszy. Głównym tematem są oszustwa popełniane na szkodę osób starszych oraz metody, jakimi posługują się najczęściej przestępcy tj. na wnuczka czy na policjanta.
KPP Świecie -
Policyjny pościg za skradzioną hondą
Policyjny dozór wobec mężczyzny, który w czwartek (06.04) dokonał kradzieży samochodu na terenie gminy Dąbrowa Chełmińska. Mężczyzna został zatrzymany w wyniku policyjnego pościgu. Za przestępstwo, którego się dopuścił wkrótce odpowie przed sądem.
-
Jazda po alkoholu była najprawdopodobniej przyczyną wypadku
Brawurowa jazda po alkoholu była najprawdopodobniej przyczyną wypadku, do którego doszło w miejscowości Olszówka. Nietrzeźwy 33-letni kierując saabem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.
-
Aresztowany za rozbój z siekierą
Na trzy miesiące tymczasowo za kraty trafił zatrzymany przez inowrocławskich policjantów 28-latek. Mężczyzna jest podejrzany o rozbój z siekierą. Odpowie jeszcze za dwa inne przestępstwa. Grozi mu kara do 12 lat więzienia, ale nie krótsza niż 3.
KPP Inowrocław -
Nakielscy policjanci szkolili się z zakresu przemocy w rodzinie
Policjanci powiatu nakielskiego wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Szkolenie dotyczyło przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
KPP Nakło nad Notecią -
Policjanci z mieszkańcami sadzili drzewa
Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu wzięli udział w ogólnokrajowej akcji „1000 drzew na minutę”. Mundurowi z udziałem lokalnej społeczności wsadzili kilkaset nowych drzew.
KMP Grudziądz -
Z młodzieżą o demoralizacji i odpowiedzialności
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach, gm. Kruszwica, odbyły się zajęcia z policjantami. Mundurowi tłumaczyli, że życie to „sztuka wyboru”.
KPP Inowrocław -
Policyjne kamery obserwowały przejścia dla pieszych w centrum miasta
Policjanci z bydgoskiej „drogówki” po raz kolejny przeprowadzili działania w mieście, wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu. To narzędzie pomaga im w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez kierujących, ale również przez pieszych użytkowników dróg. Tym razem pod lupę policjanci wzięli przejścia dla pieszych.
KMP Bydgoszcz -
Kursanci ze Szkoły Policji w Pile pełnią służby w Bydgoszczy
Przez kilka dni na terenie Bydgoszczy pełnią swoje pierwsze służby kursanci ze Szkoły Policji w Pile. Towarzyszą oni swoim doświadczonym kolegom ze służb patrolowych i ruchu drogowego.
KMP Bydgoszcz -
Zaatakował z siekierą teraz nie uniknie kary
Inowrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, któremu zarzuca się rozbój z użyciem siekiery. 28-letni inowrocławianin usłyszał trzy zarzuty z kodeksu karnego. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.
KPP Inowrocław -
Policyjne spotkanie w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Polskiego Związku Głuchych w Bydgoszczy
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy spotkali się wczoraj z członkami Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Polskiego Związku Głuchych w Bydgoszczy. Tematem przewodnim były przepisy z ustawy prawo o ruchu drogowym.
KWP w Bydgoszczy -
Nieodpowiedzialni kierowcy w porę wyeliminowani z ruchu
Lipnowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Starych Rybitwach do kontroli opla. Kierowca miał ponad promil alkoholu we krwi. Później, w Kłokocku, kontrolowali mondeo. W tym przypadku kierującego autem obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W obu przypadkach nieodpowiedzialni kierowcy przewozili dzieci.
KPP Lipno -
Zatrzymany z marihuaną
Włocławscy policjanci zatrzymali 26-latka pod zarzutem posiadania narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli, głównie w miejscu zamieszkania mężczyzny, ponad 300 gramów marihuany. Podejrzany odpowie teraz za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Włocławek -
Szkolenie techników kryminalistyki z zakresu oględzin powybuchowych
Technicy kryminalistyki kujawsko-pomorskiego garnizonu wzięli udział w I etapie szkolenia pn. „Dokonanie aktu terrorystycznego z użyciem materiałów wybuchowych i broni palnej”. Warsztaty te zorganizowali policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Podczas czterech etapów szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo dokonać oględzin miejsca eksplozji.
KWP w Bydgoszczy -
Debata społeczna w powiecie radziejowskim
W Czołowie, pow. radziejowski, odbyła się debata społeczna, w której wzięli udział policjanci, strażacy oraz samorządowcy. Był czas na dyskusję, wymianę opinii i poglądów.
KPP Radziejów -
Kradzież spowita zapachem perfum
Kryminalni z Szubina, pow. nakielski, na podstawie zapisu z monitoringu ustalili i zatrzymali 26-letnią nakielankę podejrzaną o kradzież perfum wartych prawie 600 złotych. Jak się szybko okazało, to nie jedyna kradzież jakiej dokonała. W sprawie już zostały przedstawione zarzuty.
KPP Nakło nad Notecią -
Budynek E KMP we Włocławku przejdzie termomodernizację
2 marca 2017 r. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie projektu pn. „Termomodernizacja budynku E Komendy Miejskiej Policji we Włocławku".
KWP w Bydgoszczy -
Zabawa w detektywa na wesoło i poważnie
Biblioteka Miejska w Inowrocławiu wypełniła się dziećmi, które zaciekawione były wątkami detektywistycznymi. W rolę narratora książki o tej właśnie tematyce wcieliła się policjantka, a w rolę legendarnego Sherlocka Holmesa, policjant.
KPP Inowrocław -
Policjanci ze Świecia kontrolują tereny ogródków i apelują do ich właścicieli
Powoli rusza wyczekiwany przez działkowców sezon. W związku z tym, świeccy policjanci patrolują tereny ogrodów działkowych, prowadzą kontrolę zabezpieczeń domków letniskowych oraz przypominają napotkanym działkowcom, jak należy zabezpieczyć sprzęt, aby nie stać się ofiarą kradzieży.
KPP Świecie -
O bezpieczeństwie z „Tygryskami”
Dzieci uczęszczające do świetlic środowiskowych spędzają miło czas. Uczą się tam, bawią i biorą udział w zajęcia edukacyjnych. Ostatnio dzieci jednej z inowrocławskich świetlic miały spotkanie z policjantami.
KPP Inowrocław -
Policjanci wspólnie ze Strażą Gminną spotkali sie z dziećmi w Wołuszewie
Policjanci z aleksandrowskiej komendy wspólnie ze Strażą Gminną odwiedzili dzieci ze szkoły w Wołuszewie. Celem wizyty mundurowych była pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w domu i szkole, podczas zabaw oraz w kontakcie z osobą obcą.
KPP Aleksandrów -
Z młodzieżą o sprawach ważnych
Policjanci z Golubia-Dobrzynia organizują spotkania z młodzieżą, w trakcie których koncentrują uwagę ludzi młodych na zagadnieniu dotyczącym odpowiedzialności karnej nieletnich, narkotyków, dopalaczy i cyberprzestępczości.
KPP Golub-Dobrzyń -
Znakowanie rowerów w Osięcinach
Dzielnicowy z Osięcin przeprowadził akcję znakowania rowerów. Spotkanie odbyło się na zaproszenie Grupy Rowerowej „Herosi”. W ciągu dwóch godzin oznakowano kilkanaście jednośladów.
-
Patrol z bydgoskiego Szwederowa zapobiegł tragedii
Młody bydgoszczanin próbował odebrać sobie życie. Policjanci znaleźli go nieprzytomnego z pętlą na szyi. Podczas reanimacji przywrócili mu funkcje życiowe. Do sukcesu przyczynił się również świadek, który wcześniej odcinał 19-latka, gdy ten próbował się powiesić na drzwiach klatki schodowej.
KMP Bydgoszcz -
Nietrzeźwy z zakazem prowadzenia pojazdów wpadł podczas kontroli drogowej
Mieszkaniec Solca Kujawskiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. 40-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie, gdy kierował autem. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.
KMP Bydgoszcz -
11 litrów krwi polało się we włocławskiej akcji „Bądź KREWkim kibicem i wspieraj policję”
Włocławscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Klubu Koszykówki ANWIL Włocławek zorganizowali przed meczem koszykówki zbiórkę krwi. Dzięki tej współpracy oraz Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa, które udostępniło ambulans zebrano ponad 11 litrów krwi.
KMP Włocławek -
Umowa o dofinansowanie termomodernizacji budynków komendy wojewódzkiej podpisana
14 marca 2017 roku została zawarta umowa o dofinansowanie projektu pt. „Termomodernizacja budynków zaplecza technicznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy ulicy Iławskiej 1” pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Projekt będzie realizowany w latach 2017-2019.
KWP w Bydgoszczy -
Akumulatory to "jego specjalność"
Inowrocławscy kryminalni wytropili i zatrzymali włamywacza do samochodów. 35-letni inowrocławianin kradł akumulatory i zanosił je na złom. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
KPP Inowrocław -
Policjanci i Straż Ochrony Kolei na wspólnej służbie
Policjanci współdziałają z różnymi służbami w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Z racji tego, że na terenie obszarów kolejowych dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń, wspólne służby odbywają się także z SOK- istami.
KPP Inowrocław -
Nakielscy policjanci na targach pracy
Na wiele pytań związanych z procedurą przyjęcia do służby w Policji odpowiadali podczas Targów Pracy nakielscy mundurowi. Chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi nie brakowało, szczególnie wśród osób młodych.
-
Nastolatkowie odpowiedzą za zniszczenie mienia
Sprawcy szczególnie uciążliwych wykroczeń, jakimi są uszkodzenia mienia publicznego muszą się liczyć z tym, że prędzej czy później mogą ponieść tego konsekwencje. Przekonali się o tym dwaj nastoletni mieszkańcy gm. Cekcyn, którzy zniszczyli infrastrukturę boiska sportowego. Sprawa trafiła już do wydziału ds. nieletnich w tucholskim sądzie.
KPP Tuchola -
"Bezpieczny trzecioklasista na drodze" w powiecie świeckim
Kto może wydawać polecenia i sygnały uczestnikom ruchu na drodze oraz czego zabrania się kierującemu rowerem? Z takimi m.in. pytaniami zmagało się 60 uczniów z 20 szkół powiatu świeckiego, którzy wzięli udział w kolejnej odsłonie konkursu „Bezpieczny trzecioklasista na drodze” organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Świeciu, Starostwo Powiatowe oraz Szkołę Podstawową Nr 7 w Świeciu.
KPP Świecie -
List Ministra SWiA z podziękowaniem za udział w akcji „SpoKREWnieni służbą”
-
Kamery bydgoskiego monitoringu namierzyły wandala
Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 26-latka podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna został namierzony przez obsługę miejskiego monitoringu. Bydgoszczanin uszkodził powłokę lakierniczą w trzech pojazdach. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.
KMP Bydgoszcz -
Ciężko pobił teraz za to odpowie
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który dotkliwie pobił swego znajomego. Sprawca usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.
KMP Włocławek -
Przygotowania włocławskich policjantów do sezonu nawigacyjnego w pełni
Policyjni „wodniacy” przygotowują się do sezonu nawigacyjnego. Łodzie służbowe zostały zwodowane i będą teraz pełnić swoją „służbę” na Zalewie Włocławskim.
KMP Włocławek -
Zdawał egzamin na prawo jazdy pod wpływem alkoholu
30-latek z Grudziądza przystąpił do egzaminu na prawo jazdy będąc pod wpływem alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila. Grudziądzanin miał już wcześniej prawo jazdy, ale zostało mu zatrzymane za… jazdę pod wpływem.
KMP Grudziądz -
Oszuści dzwonili na stacjonarne telefony w Grudziądzu, Włocławku i Toruniu
W ostatnim czasie oszuści działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy też w ramach rzekomych akcji policji zwalczających „oszustów bankowych”, znowu byli aktywni w naszym województwie. Ciągle warto przypominać i szeroko omawiać metody wykorzystywane przez oszustów. Warto też przestrzegać przed tymi metodami, zwłaszcza osoby starsze.
KWP w Bydgoszczy -
Konkurs plastyczny pt. „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” rozstrzygnięty
Wczoraj (04.04.2017) w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbył się finał konkursu plastycznego pod nazwą „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. To już IV edycja tego konkursu, w którym biorą udział dzieci z bydgoskich przedszkoli. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy.
KMP Bydgoszcz -
Policjant po służbie zatrzymał wandala
W poniedziałek wieczorem, będący po służbie funkcjonariusz wydziału kryminalnego usłyszał odgłosy tłuczonego szkła i hałasy na lipnowskim cmentarzu, obok którego się znajdował. Gdy zobaczył jak młody mężczyzna tłucze znicze i skacze po nagrobkach powiadomił dyżurnego i zatrzymał 20-latka, którego przekazał przybyłym na miejsce policjantom.
KPP Lipno -
Władze Pakości inwestują w bezpieczeństwo
Burmistrz Pakości Pan Wiesław Kończal i Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Marcin Ratajczak podpisali porozumienie o dofinansowaniu dodatkowych patroli w 2017 roku. Władze samorządowe tego miasta i gminy miały już okazję przekonać się, że to dobra inwestycja. Od kilku lat bowiem wspierają w ten sposób policję.
KPP Inowrocław -
Agresję wyładował na kościelnym witrażu
Niespełna trzy godziny zajęło szubińskim policjantom zatrzymanie 34-latka, który deską z metalowym okuciem wybił witrażowe okno w kościele. Jak się szybko okazało, to nie jedyne przewinienie jakie miał na sumieniu. Oprócz zarzutu zniszczenia mienia usłyszał on także zarzut kradzieży i włamania. Podejrzanemu grozi nawet 10 lat więzienia.
KPP Nakło nad Notecią -
Sprawca kradzieży roweru zatrzymany na gorącym uczynku
Policjanci z Grudziądza zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież roweru. Mężczyzna został zatrzymany niespełna godzinę od otrzymania zgłoszenia. Grudziądzanin odpowie również za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu, ponieważ uciekając na jednośladzie przed policjantami miał w organizmie prawie pół promila.
KMP Grudziądz
